Jak hasiči uvedli na twitteru, vyráželi od 6:00 hodin k necelé stovce událostí, které byly spojeny s počasím. Nejčastěji zasahovali u popadaných stromů, u čerpání vody ze sklepů a odstraňovali také překážky z koryt vodních toků. V krajském městě se vlivem silného deště zvedla hladina řeky Lužická Nisa. Před devátou hodinou ranní se pohybovala na druhém stupni povodňové aktivity.

V Liberci hasiči vyrazili také k osmi případům, které byly spojeny s místními rozvodněnými toky. Pomáhají čerpat vodu ze sklepů, zahrad a ze zatopeného areálu firmy.

Vzedmuté jsou podle povodňového portálu i další toky. Stav ohrožení platí na Olešce na Semilsku, na druhém stupni je Ještědský potok v Křižanech na Liberecku. Bdělost platí na Jizeře v Železném Brodě, na Mšenském potoku v Jablonci nad Nisou, ale také například na Olešce v Dětřichově nebo Dobranovském potoku v České Lípě.

Za posledních 24 hodin spadlo v kraji až 30 litrů vody na metr čtvereční, nejvíc v oblasti Jizerských hor a Krkonoš. V Harrachově naměřili téměř 31 litrů na metr. V Tuhani na Českolipsku dosáhl vítr v nárazech rychlosti 87 km/h.

Nejvíce událostí, ke kterým hasiči museli v souvislosti s počasím vyrazit, se stalo na Semilsku. Šlo o popadané stromy a také pomoc při čerpání vody ze sklepů a čištění propustků pro odtok vody. V Bradlecké Lhotě došlo odpoledne k dopravní nehodě autobusu, který najel do stromu ležícího na silnici. "V tu chvíli v něm cestovalo osm cestujících a řidič, všichni bez zranění," informovali hasiči na twitteru.

Také na Českolipsku a Jablonecku převládaly události se stromy. U Rychnova spadl na silnici vzrostlý smrk, který museli hasiči odstranit. U Loužnice zase zkomplikovala dopravu nehoda a voda na silnici. V Kořenově spadl strom na auto a poškodil k tomu i část střechy v blízkosti se nacházející budovy. Hasiči jej odstranili pomocí motorové pily.

V Jablonném v Podještědí v Zahradní ulici skončila na zemi plechová střecha objektu, která nevydržela nápor větru. V Lomnici nad Popelkou v ulici Jilemnická řeší hasiči obdobný případ, kdy museli odstranit utržené plechy střechy a zbylé části zajistit proti dalšímu pádu. Živly řádily také u lomnických skokanských můstků, kde napáchaly velké škody.

Silný vítr a jeho následky zaměstnaly také dobrovolné hasiče v Zákupech. Ti nejdříve vyjeli na monitoring vodního toku Svitávky a následně zasahovali u zlomeného stromu, jehož část blokovala silnici z Nových Zákup na Velenice. Strom byl za pomoci motorové pily rozřezán a komunikace plně zprůjezdněna. Zákupští hasiči také vyjeli k zaplavené silnici v ulici Ke Koupališti a Okružní. Na místě zjistili, že dochází k zaplavování komunikace ze zanedbaného koryta u rybníčku nedaleko silnice. Hasiči ve spolupráci s pracovníky městského hospodářství vytvořili provizorní hráz za využití pytlů s pískem a nežádoucí voda díky tomu začala odtékat do kanálu a nezaplavovala další místní komunikaci.

Počty událostí k 18. hodině rozdělené dle okresů:
• 95 událostí na Semilsku
• 70 událostí na Českolipsku
• 70 událostí na Liberecku
• 37 událostí na Jablonecku

Nejvíce událostí hasiči v kraji evidovali ráno od 7:00 do 10:00 hodin. Průměrně vyjížděli k více než třiceti událostem za hodinu. Počet technických zásahů spojených se silným větrem a srážkami vystoupal během dne na 272 událostí.

V souvislosti s nepříznivým počasím došlo i k několika dopravním nehodám, kdy vozidlo narazilo do již spadlého stromu na komunikaci nebo na něj strom spadl během jízdy. Na některých místech v kraji zastavily popadané stromy i železniční dopravu.

Na Českolipsku byl vyhlášen 2. stupeň povodňové aktivity na Dobranovském potoce v Písečné. Obyvatelé byli informováni prostřednictvím městského rozhlasu. Ostatní vodní toky v České Lípě jsou v tuto chvíli stále pod prvním stupněm povodňové aktivity. Před polednem dosáhla Šporka v Dolní Libchavě 1. stupně povodňové aktivity.

Až do pátečního rána je v platnosti výstraha meteorologů před silným větrem. Nejhorší situace by měla být do čtvrtečních 14 hodin, kdy předpověď klesá z vysokého na nízký stupeň nebezpečí.