„Zde máme také největší akci, která se týká třídy Milady Horákové. Do zdejší rekonstrukce kanalizací a vodovodů budeme investovat 14 milionů,“ potvrdil Martin Opacki z úseků plánování SVS s tím, že rekonstrukce bude probíhat i na ulici Volgogradské.

Jak potvrdila mluvčí liberecké radnice Jana Kodymová, druhá etapa Volgogradské se bude týkat části od kostela k ulici Čerchovské. Na třídě Milady Horákové se bude opravovat úsek kolem křižovatky s ulicí Čechova.

První etapa oprav na frekventované třídě proběhla už v roce 2016, kdy se pětiměsíční uzavírka protáhla o dva týdny. Ulice se dočkala kompletní rekonstrukce za 18 milionů, kdy kromě vodovodů a kanalizací došlo také na veřejné osvětlení nebo chodníky a vítanou změnou bylo i zavedení semaforu na křižovatce s Melantrichovou.

Investice plánuje společnost i do menších měst. Například v Hodkovicích proběhnou opravy za dva miliony v ulicích Tyršova a Smetanova.

INVESTUJE SE I DO HRÁDKU

Několik velkých akcí čeká i Hrádek nad Nisou. „Letos proběhnou opravy kanalizace a vodovodů na Zlaté Výšině. Bude se jednat o takzvanou sdruženou investici, protože využijeme situace a zavedeme nový plynovod. Kromě toho chceme ještě opravit povrch silnice, který už je v nedobrém stavu,“ vysvětlil starosta Hrádku Josef Horinka. Podobně chtějí postupovat i v případě další opravy, tentokrát v ulici Jílová, kde bude nově položená kanalizace a opraví se vodovody. I tady se do stavby zapojí plynaři a zdejší silnice se taktéž dočká nového povrchu. Opravy budou probíhat také v Oldřichovské ulici a Polní. Jak potvrdil Martin Opacki z úseku plánování SVS, budou opravy v Hrádku stát nejméně tři miliony korun.

20 JE PRŮMĚR

Podle Opackého je dvacet staveb ročně na okres už několikaletý průměr. „Stejně tak i objem peněz bývá podobný,“ poznamenal Opacki, který zatím nedokázal dodat přesný harmonogram akcí.