Nakonec se jim podařilo dosáhnout navýšení základní mzdy o 2,7 % a variabilní složky platu o 0,3 procenta. Současně se s vedením podniku odboráři dohodli na stanovení průměrné roční odměny ve výši 3,3 % ze základní složky mzdy. To přinese zaměstnancům prémie v průměrné výši pět až osm tisíc korun.

Kolektivní smlouvu na tento rok uzavřeli odboráři s podnikem tento týden.

„Jednání byla tvrdá, ale korektní. S výsledkem jsme spokojení. Chtěli jsme dosáhnout zvýšení platů o tři procenta, a to se nám také podařilo," řekl krajský předseda Asociace samostatných odborů Milan Šubrt.

Jak dodal, výsledek nebyl sice zadarmo, ale Denso je podle jeho mínění jednou z mála firem na Liberecku, která si váží práce svých lidí.
„Denso je veliká firma, udává tón celému Libereckému kraji. I když vyjednávání bylo hodně náročné, mělo úroveň. České podniky bývají vůči nám i svým pracovníkům arogantnější. Od nich neustále posloucháme, že jejich lidé by se nejraději jenom flákali," dodal.

Zvýšení mezd by mělo podle Milana Šubrta zaměstnancům pomoci vyrovnávat zdražování, které se na ně nyní valí ze všech stran.
S novou kolektivní smlouvou je spokojený také prezident společnosti Karel Balatka. Zdůraznil, že dobré vztahy a partnerství s místní odborovou organizací patří mezi priority vedení firmy.

„Naším cílem je spokojenost našich zaměstnanců a jejich sociální jistoty," uvedl Karel Balatka.

Většina zaměstnanců je podle odborů s procenty, o které jim stoupne plat, spokojená. „Každý z nás je přesvědčený, že by si zasloužil vyšší mzdu. I v Densu jsou pracovníci, kteří doufali, že vyjednáme víc peněz. Ale těch je menšina," dodal Milan Šubrt.

Denso Corporation s ústředím v japonském městě Kariya je předním světovým dodavatelem vyspělých technologií, systémů a komponent. Společnost zaměstnává přibližně na 121 tisíc zaměstnanců v 33 zemích světa.