VIII. ROČNÍK soutěže Hvězdy nad Ještědem. Účastnilo se dvaadvacet zpěváků ve třech věkových kategoriích. Absolutní vítězkou se stala Michaela Mervartová (na snímku s číslem 11)Zdroj: Martin Kubišta / www.fotomk.cz

Na místech v libereckém okrese se ve středu 13. prosince večer rozezní nejznámější české koledy. Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce Valaši. V Liberci si společně můžete zazpívat už tradičně v OC Forum za doprovodu dětských pěveckých sborů Carola a Karolka ze ZUŠ Jabloňová v Liberci. Návštěvníky čeká nejen společné zpívání, ale i část vánočního repertoáru obou sborů. Společně s nimi se pak představí i vítězka soutěže Hvězdy pod Ještědem a členka sboru . Vystoupení začne v 18 hodin.

Podělte se s námi o vaše zážitky. Fotky a videa můžete posílat na redakční email: jiri.louda@vlmedia.cz

KOLEDY PŘED RADNICÍ

Ve stejný čas budou stejné koledy znít také před libereckou radnicí. Tam se zpívání koná letos vůbec poprvé v rámci vánočního programu města. Po krátkém vystoupení libereckých trubačů si koledy přijdou společně s Liberečany zazpívat členové české hudební legendy – kapely Čechomor.

Podívejte se, jak se zpívalo v loňském roce. 

„Koledy zpíváme v rámci projektu už třetím rokem. Letos to ale bude poprvé přímo v Liberci,“ uvedl Karel Holas z Čechomoru. Ten vystoupil nedávno v jabloneckém divadle v rámci svého tradičního adventního turné. „Je to už takový náš rituál,“ přiznal Karel Holas. Na příští rok chystá Čechomor nové album. „Natáčíme ho už teď a vyjde příští rok v březnu. Oslavíme s ním 30 výročí trvání kapely,“ prozradil Karel Holas.

Společné zpívání koled na náměstích se vůbec poprvé konalo před 20 lety v západních Čechách. Od té doby se k projektu Česko zpívá koledy přihlašuje stále víc obcí i měst. U nás je to kromě Liberce třeba Frýdlant, Hrádek, Příšovice nebo Bílá u Českého Dubu. Zpívá se ale i ve školách a institucících.

Seznam míst na Liberecku, kde se bude zpívat:

- OC Forum v Liberci
- ZŠ nám. Míru v kostele sv. Antonína Paduánského v Ruprechticích
- Centrum zdravotní a sociální péče v domě s pečovatelskou službou Borový vrch
- CZaSP v domě s pečovatelskou službou Krejčího
- CZaSP v domově pro seniory Kopretina
- u vánočního stromu na nám. Bedřicha Smetany v Českém Dubu
- u kostela sv. Vavřince na Dlouhém Mostě
- u vánočního stromu na zahradě Jedličkova ústavu
- u vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantě
- u vánočního stromu u obecního úřadu v Křižanech
- u vánočního stromu na Horním náměstí v Hrádku nad Nisou
- v tělocvičně základní školy v Osečné
- u kapličky v Mašově
- u vánočního stromu v Bílé
- v kulturním domě v Pěnčíně u Turnova
- u vánočního stromu před radnicí v Liberci