Jan Farský: Radost i břímě
Nejvyšší počet hlasů v Libereckém kraji získal právník a semilský starosta Jan Farský. Ve sněmovně si ho znovu přálo mít 4917 voličů. "Na první pohled je to krása, ale na druhou stranu to vnímám jako obrovský závazek. To, že jsem získal tolik hlasů jako člen strany, která ve volbách tratila, je dvojnásob zavazující. Všem, kteří mi věřili, moc a mo děkuji. Jsem rád i tomu, že společně se mnou se do sněmovny dostal i Václav Horáček. Mrzelo by mě, kdybych získal preferenční hlasy na jeho úkor. Takhle mě to těší dvojnásob."

Jan Nezmar: Smutek a zkušenost
Z těch kteří mířili do poslanecké sněmovny se přes pětiprocentní hranici nedostala strana SPOZ - zemanovci. Lídr krajské kandidátky, člen klubu fotbalových kanonýrů a sportovní ředitel FC Slovan Jan Nezmar to ale jako prohru necítí. "Byla to určitě dobrá zkušenost, mohl jsem poznat spoustu lidí a zblízka poznat jejich problémy. To člověka v mnohém formuje a rozvíjí. Vidí najednou problémy i z jiného úhlu. To vnímám jako pozitivní. Zklamání cítím za své příznivce, v každém případě jsem rád, že jsem během kampaně neřekl ani neudělal nic, co by mi bylo "proti srsti", řekl Nezmar Deníku.

Primátorka Martina Rosenbergová:
„Chtěla bych poděkovat všem lidem, kteří mne podpořili. Zejména proto, že jsem nevedla žádnou osobní kampaň, považuji jejich hlas za ocenění své práce. Děkuji samozřejmě i těm, kteří mi svůj hlas nedali, ale přišli k volbám a zodpovědně rozhodli o příštím fungování naší země. Přestože výsledek sociální demokracie v celé republice není takový, v jaký jsme před volbami doufali, v našem tradičně pravicovém kraji jej vnímám jako velký úspěch. V kampani naší strany mi chyběla místní témata, ale nemohu říci, že by to u ostatních stran bylo jiné. Babišovo vítězství je překvapující, a doufám, že lidé nebudou zklamáni. Kolegovi Lukáši Pletichovi, který mne z třetího místa přeskočil a usedne do poslanecké sněmovny, přeji z celého srdce hodně úspěchů, sil a elánu."

Náměstek primátorky pro oblast školství a kultury Kamil Jan Svoboda:
„Z volebního výsledku mám smíšené pocity. Pro KDU-ČSL hodnotím výsledek jako velmi dobrý, protože jsme první strana, které se podařilo do sněmovny vrátit. Teď je potřeba se ve sněmovně chovat tak, abychom nezklamali naše voliče a aby naše pozice dále sílila. Doufal jsem, že v Libereckém kraji, kde se ještě nikdy v historii žádný kandidát naší strany do poslanecké sněmovny nedostal, budeme tentokrát atakovat hranici alespoň pěti procent, což se nepodařilo. To, že jsem neuspěl já osobně, mne mrzí ze všeho nejméně. Do budoucna budeme muset učinit sebereflexi, co jsme měli udělat jinak a jak v budoucnu náš výsledek v Libereckém kraji zlepšit."