„Dcera bude na gymnáziu maturovat až příští rok, ale už teď se chceme zorientovat v možnostech. Je techničtěji zaměřená, baví ji i biologie. Možná by ji bavilo bioinženýrství nebo biomedicínská technika,“ svěřila se Klára Vaňková v suterénu Fakulty zdravotnických studií TUL, kde si s rodinou prohlížela přístroj pro tryskové elektrostatické zvlákňování. Kromě toho fakulta představila svůj sanitní vůz, plastinovaná těla a jejich části, virtuální realitu při výuce, ukázku resuscitace v laboratoři intenzivní péče a virtuální anatomický a radiologický stůl.

Živo bylo i na Fakultě umění a architektury, kde si zájemci mohli prohlédnout v plné kráse Ateliér Karla Hubáčka. „Zvažuji ještě studium v Praze, ale na Fakultě umění a architektury v Liberci mám už známé a kamarády, kteří si studium chválí. Zůstal bych navíc ve svém prostředí,“ řekl student liberecké stavební průmyslovky.

Svá lákadla představila také Fakulta strojní TUL, mezi nimi nechyběla ani studentská formule FS TUL Racing. Návštěvníci nahlédli do laboratoře aplikované mechaniky, progresivních strojírenských technologií či laboratoře strojů a zařízení pro výrobu nanovlákenných struktur. „Během fakultního dne otevřených dveří v únoru už ukážeme i zcela novou laboratoř energetických zařízení, kde budeme mít aerodynamický tunel. Půjde o další zásadní posun v našem vybavení, na které můžeme být pyšní,“ podotkl proděkan strojní fakulty Luboš Běhálek.

Fakulta textilní navázala na celouniverzitní den otevřených dveří prohlídkou všech svých laboratoří, dílen a ateliérů. Na úvod si zájemci vyslechli přednášku na téma „Co vše je textil?“ „Fakulta textilní je jediná svého druhu v republice, oborem se zabýváme zcela komplexně. Od designu přes tkaní, pletení, netkané textilie, zušlechťování, oděvnictví až po marketing. Ukazujeme všechno, tak nezůstávejte jen u jednoho stroje, využijte všech možností,“ zdůraznila proděkanka Fakulty textilní TUL Jana Drašarová.