V obležení stovek dětí se ocitla v sobotu jízdárna Jezdeckého klubu v libereckých Pavlovicích. Podobně jako na mnoha místech města i zde připravili organizátoři malým návštěvníkům Dětský den, plný soutěží a her, jako dárek k jejich pátečnímu Mezinárodnímu dni dětí.Největší fronty se pochopitelně tvořily u projížděk na koních.

„Jsem tady poprvé. Líbí se mi tu. Asi nejlepší ze všeho jsou koně," svěřila se pětiletá Karolínka z Liberce.

Všechny hry a soutěže byly spojené s jezdeckým sportem, například házení podkovou nebo malování či vyrábění šperku z kamínků, kdy ovšem hlavní motiv musel tvořit kůň.

Zájemci si mohli vyzkoušet i posezení v obrněném transportéruMalí návštěvníci měli do jízdárny vstup zdarma a ještě si odnesli spoustu drobností jako ceny ze soutěží.

„Byla jsem tady už vloni, teď jsem přišla podruhé. Nejvíc mne bavilo, jak jsme vyráběli kamínky," poznamenala sedmiletá Pavlínka. „Na koni jsem se projela dvakrát, a vůbec jsem se nebála. Třeba až budu větší, budu chodit do jezdeckého klubu. To teď ještě nevím," doplnila dívenka.

Dětský den přilákal do jízdárny více než čtyři stovky dětí. Jak prozradila správkyně areálu Renata Franclová, už jej zde pořádali třetím rokem.

„Na to počasí jsme s návštěvností hodně spokojení. Myslím si, že děti si svůj den užily. Soutěž měla deset stanovišť, musely třeba kromě házení podkovou také skákat přes koňská vodítka. Vše bylo nějak spojené s koňmi," řekla Renata Franclová. „Díky našim sponzorům dostaly děti hodně dárků," doplnila.

Hlavně kluky pak hodně zajímal vojenský ozbrojený vůz. Prohlédli si také létající balón, který se ale kvůli ostrému větru vznést nemohl.

Jízdárna se otevře lidem znovu už zanedlouho, 16. června se zde konají první letošní parkurové závody. Začnou v 10.00 hodin ráno.