Proběhl zde Protest rodičů proti očkování dětí, za jehož organizací stál Aleš Svoboda společně s pravicovou stranou Manifest.cz. Přítomní touto formou mimo jiné vyjádřili svůj nesouhlas s aktuálními bezpečnostními opatřeními, která jsou spjatá s epidemií koronaviru. Na pódiu se vystřídalo několik řečníků, například liberecká rodačka a lékařka Monika Waksmundská či Tereza Hyťhová z hnutí Trikolóra. Na poklidný průběh dohlížela i policie a demonstrace se obešla bez jejího zásahu.

Demonstrace rodičů za návrat dětí do škol bez podmínek, další ze série protestních akcí spolupořádaných Hnutím Manifest.cz a PSP-Pravá svoboda a prosperita, se konala 15. května 2021 v Liberci.
V Liberci lidé demonstrovali proti očkování dětí, testům a rouškám

V Libereckém kraji se vrátili do lavic žáci druhých stupňů už 3. května díky příznivé epidemiologické situaci a výuka probíhala podle takzvaného rotačního principu. V pondělí 17. května do lavic usednou všechny děti základních škol a nižších ročníků gymnázií a tentokrát už bez rotací. Nadále zůstalo v platnosti pravidelné testování a nošení roušek.