Signál je totiž šířen pomocí regionální sítě, protože na celostátní veřejnoprávní multiplex se Déčko už nevejde. Bez problémů Déčko naladí pouze majitelé satelitů. „Proto satelit nikdy neopouštějte je to jistota v přístupu ke většině programů," řekl Jiří Roubíček. Maminka Iva Stahoňová z Chrastavy komentuje situaci takto: „Máme Digi TV a Déčko nenaladíme."

Lepší to zatím nebude

Česká televize v současné době jedná s Českým telekomunikačním úřadem o přidělení kmitočtu pro vysílač Černá Studnice o výkonu 10 KW, který pokryje Jablonec a Liberec. „Jakmile bude dořešena jeho koordinace, která je v příhraničních oblastech komplikována o nutnost mezinárodní dohody, v tomto případě dohody s polskou stranou, naleznou diváci bližší informace jak programy ČT :D a ČT art naladit, na webových stránkách České televize v tabulce vysílačů sítě 1a," informovala mluvčí České televize Alžběta Plívová.

Dočasné řešení

Koncesionáři, kteří chtějí Déčko a Art ladit už teď, mají jedinou možnost, připlatit si. Nabízí se satelit nebo kabelová televize. „Alternativní možnosti příjmu jsou v celé Evropě považovány za zcela adekvátní řešení, zejména v různých krizových a přechodových situacích. Těm, kteří nebudou mít signál MPX1a dostupný, můžeme slíbit, že uděláme vše, abychom v horizontu dvou let dosáhli co největšího pokrytí obyvatel v souladu s plánovaným pokrytím 95 %," doplnila mluvčí ČT Plívová. Nespokojenost diváků se promítla i na sociálních sítích. „To jste tedy dětem dali fakt „pěkný" dárek. Mediální masáž a pak nic. Hlavně, že jste veřejnoprávní. Děti byly natěšené," za mnohé napsala například Ladislava Brabencová.