Lékaři dceři diagnostikovali ve věku rok a půl akutní leukémii. Před třemi lety onkologicky onemocněl i její manžel a tak obětovala veškerý čas péči o oba nemocné. Manželova léčba nebyla úspěšná a letos v únoru podlehl rakovině. „Pavlínce se po tatínkovi nesmírně stýská, trápíme se tím obě. I já prožívám velmi bolestné chvíle,“ svěřila se žena z Liberce.

Navíc se začala rodina potýkat s finančními problémy, jelikož náklady jsou stále vyšší. Ať už se jedná o léčbu či peníze na udržení domácnosti. Pavlínka začala zkušebně chodit do školky, jezdí stále na pravidelné konzultace a vyšetření do Prahy. Proto se rozhodla založit sbírku na portále Donio.cz. „Výši sbírky jsem neuvedla záměrně , neboť budeme ze srdce vděčné za jakoukoli částku, která nám pomůže s náklady a zároveň budu moct alespoň trochu zvýšit životní úroveň Pavlínce. Ať už se jedná o návštěvu dětských akcí, výlety či návštěvu zoo nebo bazénu,“ dodala.

Aktuálně se podařilo díky dárcům vybrat přes 40 tisíc korun, které využije Zdenka na zaplacení nájmu a plateb za energie. Pokud se vybere více, využije je na úhradu školky.