Příjemné dopoledne zpestřilo vystoupení dětí z Mateřské školy Korálek. „Letos bylo jasné, že vystoupení dětí přímo v domově nebude možné. Je skvělé, že jsme se s Nadací dohodli na kompromisu. Děti své pásmo natočily na film, který byl našim klientům promítnut,“ řekl Radim Pochop, ředitel českodubského domova důchodců.

Korálek do českodubského domova jezdí pravidelně, a to několikrát ročně. Na návštěvy dětí se místní obyvatele vždy těší a toho jsou si vědomi i lidé z podporující nadace. „Nechtěli jsme klienty domova seniorů ochudit o vystoupení dětí, proto letošní setkání ke Dni matek proběhlo netradičně. Dnešní doba je pro všechny velice těžká, proto jsme se rozhodli, že setkání zpříjemníme přáním v podobě videa, které kombinuje natočené pozdravy a sestřih vystoupení dětí ze soutěže Mateřinka,“ doplnila za Nadaci Syner Iva Urbanová.

Program se všem přítomným líbil, nechyběly ani dárky a občerstvení. „Bylo to hezké. Děti jsou šikovné. Už si ale přeji, aby přijely osobně,“ svěřila se jedna z obyvatelek domova Zdeňka Holmajerová. Všichni z Dubu věří, že podobných akcí bude přibývat, a že se celkově život vrátí do časů před covidem. „Což znamená volné se setkávání s veřejností, koncerty, výlety, zábavy a mnoho dalšího. Prostě normální život,“ dodal Radim Pochop.