„Výsledky didaktických testů společné části obdrží žáci od ředitele školy nejpozději do 16. května. Školy dostanou tyto výsledky o den dříve," popsal Deníku mluvčí ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Patrik Kubas. Výsledky písemné části pak můžou školy oznámit do ústních zkoušek. „Zhodnocení didaktických testů nám škola oznámila dneska ráno mailem. Písemný nám ale řeknou nejspíš až po ústních," řekla Eliška Chybová z liberecké obchodní akademie. Sama maturantka přiznává, že kolem maturity panují značné zmatky.

Zda se studenti dozvědí výsledky včas, zatím vedení libereckých středních škol příliš nechce komentovat. „Výsledky máme a žákům je předáváme. Žádné informace tisku nesdělujeme," sdělil stroze ředitel Střední školy právní Josef Honzejk.

Datum, kdy se studenti dozvědí výsledky didaktických testů a písemných zkoušek, neprozradil Deníku ani ředitel Střední školy strojní, stavební a dopravní Tomáš Princ.

„Zatím je nemáme. Studenti se je ale nejspíš dozví do konce tohoto týdne," doplnil Tomáš Princ. Za pozdní zveřejnění výsledků však školám žádný postih nehrozí. S něčím takovým se ve vyhlášce nepočítá.

Naopak na řadě dalších škol mají studenti o výsledcích jasno. „Výsledky byly studentům odeslány emailem ve středu v 10:38. Všechny informace ohledně maturity studenti dostávají průběžně na našem webu," popsal Josef Šorm, ředitel Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické.

Nová maturita se už před několika dny setkala s ostrou kritikou studentů. Poté, co CERMAT zveřejnil klíč k řešení úloh, vyšlo najevo, že jedna z otázek českého jazyka neměla v nabízených odpovědích správné řešení. Maturanti tak obdrželi automaticky bod za jakoukoliv odpověď.