Společně za lepší Hejnice

Hejnice  - Dva nové politické spolky zcela ovládly volby v Hejnicích. Společně pro Hejnice získalo přes 45 procent všech odevzdaných hlasů a Za lepší Hejnice jen o dvě procenta méně. Obě sdružení tak získala shodně po 7 místech v obecním zastupitelstvu.

Na třetím místě se s 10,5 procenty umístilo hnutí Pro občany, rozvoj a Hejnice, které po sečtení všech hlasů získalo pouze jeden mandát. Do obecního zastupitelstva se tak za toto sdružení probojovala pouze Lucie Podhorová.

Na vedení města se tak zcela přestane podílet ODS, která měla v končícím zastupitelstvu několik členů, včetně starosty.

ČSSD bude i nadále vládnout Osečné, získala přes 61 procent

Osečná - ČSSD se stala absolutním vítězem komunálních voleb v Osečné, když získala 61,2 procenta ze všech odevzdaných voličských hlasů. Sdružení pro Osečnou jako jediný protikandidát sociálních demokratů získalo necelých 40 % a do zastupitelstva tak vyšle čtyři členy. Voliči sociální demokracie naopak vrací do hry pět ze sedmi zvolených kandidátů. Na zastupitelstvo se tak vrátí a další čtyři roky budou rozhodovat Jiří Hauzer, Ing. Jiří Hauzer, Tomáš Johanovský, Luboš Pytloun a Jiří Chlupáček.

ODS a ČSSD ztratily Raspenavu, komunisti se drží dál u moci

Raspenava - Sdružení Za obnovu obce dokázalo v Raspenavě po čtyřech letech opět vyhrát. Dokonce získalo o 7 % více hlasů, než v roce 2010. To znamená, že v obecním zastupitelstvu bude mít více mandátů, než doposud. Tradiční politické strany ODS a ČSSD kompletně ztratily moc nad vedením Raspenavy. V roce 2010 sebraly polovinu všech odevzdaných hlasů, letos však voliče nedokázaly přesvědčit, ODS nesestavila kandidátku vůbec a ČSSD získala pouze 3,5 procenta hlasů.KSČM udržela 3 mandáty.