Příznivci hudebního stylu tekno se po několika týdnech vrátili na Liberecko. Na rozdíl od předchozí akce však tentokrát obsadili pozemek nelegálně. Policisté proto akci rozpustili.
Asi 60 teknařů se v pátek večer usadilo na pozemku Lesů České republiky, ležícím poblíž silnice I/35 na území Rychnova u Jablonce nad Nisou. Na místě hrál jeden zvukový systém. „Účastníci akce se pohybovali v těsné blízkosti frekventované silnice, přijali jsme proto potřebná bezpečnostní opatření a nejvyšší povolenou rychlost jsme v tomto úseku snížili z devadesáti na padesát kilometrů v hodině,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková. Policisté také uzavřeli jeden z pruhů ve směru na Liberec, zpomalit musely i vlaky.
Freeteknoje název pro hudební styl a s ním spojenou scénu. Hudebně je freetekno undergroundová odnož techna, má velký „zkreslený“ basový rytmus, který se pohybuje v rozmezí 160 a 210 BPM. Jeho takt se zřídka kdy zastaví a pokud se tak stane, tak jen na 4 až 16 dob. Většinou není příliš bohaté na tóny a zaměřuje se spíše na rytmus a „pohyb“. V dnešní době se však u freetekna čím dál tím častěji objevují harmonické melodie. Největším českým freetekno festivalem byl CzechTek.
Techno je subžánr elektronické taneční hudby, který vznikl v 80. a plně se rozvinul v 90. letech 20. století. V techno hudbě je (jako u většiny druhů elektronické taneční hudby) kladen důraz na výrazný rytmus (založený zejména na monotónním střídání úderů basového bubnu a hi-hat) a rychlé tempo, přičemž prakticky veškeré používané zvuky jsou generovány elektronickými hudebními nástroji a přístroji. Podstatou techno hudby je opakování určité hudební jednotky, což v posluchači vytváří pocit určitého napětí a dokonce může vyvolat jistý druh extatického tranzu, pocitu. Mezi další subžánry elektronické taneční hudby patří např. trance, rave, house, jungle, freetekno, electro, drum'n'bass apod.
Zdroj: Wikipedia.org