Zázrak, tak zhodnotil primátor Tibor Batthyány rekordní čas, za který se podařilo postavit na sídlišti v Rochlici nový kruhový objezd, upravit frekventovanou Dobiášovu ulici, přidat parkovací místa a pruh pro cyklisty. „Tři měsíce je opravdu rekordní čas na takovou stavbu. Doufám, že obyvatelé sídliště ocení, co se tu pro ně udělalo," zmínil Batthyány.

Největších změn doznala ulice Dobiášova, kterou dosud chodci obtížně přecházeli. „Vypadá to hezky, jsou tu nové přechody i ostrůvky uprostřed. To je pro nás starší důležité, aspoň když bude velký provoz, můžu uprostřed silnice v klidu počkat," pochvaluje si sedmdesátiletá Eva Kopecká. Petr Hvozda zase vítá nový kruhák. „To je fajn, tady se skoro nedalo vyjet ze sídliště. Jen jsem čekal, že přibude víc parkovacích míst. Je jich tu zoufalo málo." Podle vedoucího správy veřejného majetku Davida Novotného se ale parkovací místa podařilo přidat. „Přibylo 22 míst v ulici Haškova, pak jsme zlegalizovali dalších 15 míst u Dobiášovy. Bohužel, parkování na sídlišti příliš neulehčil parkovací dům. Kapacitu má naplněnou sotva z poloviny, protože lidem přijde cena za parkování v něm příliš vysoká. Parkovací dům ale nepatří městu, je soukromé firmy, takže s tím mnoho neuděláme. V každém případě tu chybí stovky parkovacích míst. Problém je ale s volným prostorem, který tu už není," vysvětluje Novotný.

Kruhový objezd. Chodci teď budou přecházet v Rochlici bezpečněji. Předchozí křižovatka byla pro ně nebezpečná.

Hlavním smyslem úprav byla hlavně bezpečnost. Kvůli tomu se i zužovala Dobiášova, která předtím svou šířkou sváděla k rychlé jízdě. Teď tam z části silnice vznikl chodník a parkovací místa. „Samozřejmě by bylo dobré, kdyby se Dobiášova podobně upravila i opačným směrem, ale na to zatím nejsou peníze. Navíc se tam výhledově počítá s tramvajovou tratí, takže dělat tam teď nějaké změny by nebylo efektivní," zmínil vedoucí odboru dopravy Pavel Rychetský. Stavební úpravy se odrazí i v MHD. Linky číslo 12 a 33 budou nově vedeny při jízdě na sídliště Broumovská a Kunratickou ze zastávky „Dobiášova" do nové zastávky „Ježkova" na ulici Krejčího pod čerpací stanicí.