„Hodnocení Cyklobarometru musím bohužel uznat jako odpovídající situaci,“ potvrdil náměstek primátora pro ekonomiku Jan Korytář, který si hodně slibuje od koordinátora rozvoje cyklodopravy. Toho by mělo město mít už letos díky mezinárodnímu projektu.

Nové stezky i stojany

Podle Korytáře jsou momentálně v projektové přípravě nové stezky a příští rok přibudou také stojany na kola. „Chceme také intenzivněji odstraňovat problematická místa a závady na trasách, které využívají právě cyklisté,“ dodal náměstek.

Stačí málo

Jak se vyjádřil Pavel Matějka ze spolku Cyklisté Liberecka, je největším problémem chybějící infrastruktura. „Z jednoho konce města na druhý neprojedete,“ vysvětlil Matějka, podle něhož by stačilo málo. „Například povolit v některých jednosměrkách cyklistům obousměrný provoz,“ vysvětlil Matějka. „To by město moc nestálo,“ dodal. Ideální by podle Matějky bylo, kdyby se v rámci rekonstrukcí silnic, kterých teď po Liberci probíhá hojně, myslelo i na cyklisty. „Jako je tomu například na ulici Milady Horákové, kde vznikají cyklopruhy během oprav. Bylo by fajn, kdyby to tak šlo všude. Když se dodělávají dodatečně, je to už jen takové provizorium,“ upozornil.

Anketu Cyklobarometr vyhlásila Nadace Partnerství už podruhé. Stejně jako loni v ní letos zvítězil Hradec Králové.