Liberec se na chvíli stane rájem pro všechny milovníky horských kol. V areálu Vesec odstartuje v sobotu KPŽ – Ještěd Tour Kooperativy a Rohozec 24 „Těžká pohoda". Ve Ski areálu Ještěd pod slavným televizním vysílačem se v neděli pojede Enduro Race Ještěd.

Účastníci jednotlivých akcí s sebou mohou vzít rodinu a kamarády a zkusit využít sobotu a neděli k závodění v různých disciplínách, zafandit kamarádům a třeba poznat nové přátele, kteří také tráví volný čas na kole. Přijít se podívat se vyplatí i pro „nezávodníky", zejména pro děti, na které čeká pumptracková dráha, Škola kola Pepy Dresslera, nebo herní stan Lego.

Závod pro celou rodinu

Ještěd Tour Kooperativy je závod pro celou rodinu. Letos se jede už 8. ročník. Na výběr je ze tří různě obtížných tras a k tomu dětské závody. „Nejdelší trasa B na 52 km s převýšením 1700 m prověří dokonale bikerské schopnosti jezdců. Kovaní bikeři určitě vyberou tuto hlavní trasu, kde nechybí stoupání, prudké sjezdy, ale také cesty po poli a chladivých lesních pěšinách," zvou na závod organizátoři.

Se stejnou pečlivostí je podle nich připravena i méně náročná trať na 33 kilometrů. Nejlehčí 15 km Nova Fitness jízda je určená pro všechny pohodáře, kteří se nechtějí nikam honit ani funět do kopců a jen si chtějí protáhnout tělo a užít si příjemný sportovní den. Převýšení u „Fitky" je pouhých 290 m, takže s sebou vezměte klidně i dědu s babičkou.

Kromě závodů pro dospělé čekají na děti do 13 let dětské závody Junior Trophy v pěti věkových kategoriích. Na závěr startují malé děti na odrážedlech. Přihlásit se je možné ve Vesci v pátek od 18 do 20 hodin nebo v sobotu od 8 do 11 hodin. Rohozec 24 Těžká pohoda je náročný závod jednotlivců, dvoučlenných i čtyřčlenných týmů a začíná v sobotu v poledne ve Vesci, jede se přes celou noc a končí ve 12 hodin 
v neděli.
Enduro Race Ještěd je stále populárnější novinkou. Možnost vyzkoušet si mix různých MTB disciplín (DH, XC 
a Marathon) máte tuto neděli ve Ski areálu Ještěd. Přihlásit se je možné u dolní stanice lanovky Skalka v sobotu v čase 12 – 17 h. a v neděli od 8 do 9:45 hodin. Závod startuje už v 10 hodin!