„Novou stezku vítáme. Je dobře, že vede mimo hlavní silnici, a že tedy od aut nehrozí cyklistům žádné nebezpečí. Samozřejmě ale, že bychom byli ještě raději, kdyby byli na novém pruhu od sebe oddělení pěší a lidé na kole,“ zdůraznil předseda sdružení Cyklisté Liberecka Jiří Rutkovský. „Věřím však, že cyklisté budou Na Bídě jezdit ohleduplně,“ dodal.

Kvůli stezce muselo město nechat rozšířit původní chodník na tři metry. „Na podobné cesty se dává obvykle zámková dlažba. My jsme prosadili, aby povrch tvořil asfalt. Jízda je potom pro cyklisty příjemnější,“ podotkl vedoucí odboru technické správy města Ladislav Fuchs. Po cestě pro pěší a cyklisty, jejíž stavba začala v září, už sice mohou lidé chodit i jezdit, ale zkolaudovaná zatím ještě nebyla.

„Novou stezku vítáme. Samozřejmě ale, že bychom byli ještě raději, kdyby byli na novém pruhu od sebe oddělení pěší a lidé na kole.“
Jiří Rutkovský, Cyklisté Liberecka

„Firma musí ještě odstranit drobné závady, které jsme tam našli. Stezku jsme vybudovali také kvůli tomu, abychom dostali cyklisty ze samotného středu města,“ řekl vedoucí odboru dopravy Pavel Rychetský. Jak doplnil, o bezpečnost chodců se nebojí, protože podobnou společnou stezku užívají Liberečané kolem stadionu FC Slovan už dlouho. A zatím tu došlo jen k jedinému střetu, a to cyklisty s bruslařem. Pruh v ulici Na Bídě měří 280 metrů. Město za něj dalo 3,3 milionů včetně DPH.