Testem z matematiky, češtiny a obecných studijních předpokladů museli během uplynulých dvou dnů projít žáci devátých tříd základních škol, kteří míří studovat na maturitní obory. Co je v testu čekalo? To se dozvíte přímo od jednoho z redaktorů, který se rozhodl test složit.

Karcinogenní šproty z Estonska. O nebezpečné pochoutce dovážené do Česka libereckou společností Baltaxia jsme informovali už před měsícem. Tehdy zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v ústecké Normě nebezpečné šproty. To samé opakovalo se při nedávné kontrole v pražském Globusu. Rozborem opět neprošla jedna šarže šprotů Baltaxia.

Nejen alkohol vás může připravit o řidičák. Své o tom ví už skoro padesát neplatičů alimentů. Od Nového roku totiž platí novela zákona, která dovoluje dlužníkům pozastavit řidičské oprávnění. Soudní exekutoři neotálí. Během několika měsíců vydali první takové příkazy.

Pokud patříte k těm, které fascinuje japonská kultura a baví vás vše kolem bojových umění, mečů, origami, ale třeba i divadla, máte jedinečnou možnost ponořit se do tohoto světa. U příležitosti výstavy Pocta japonskému meči připravilo Severočeské muzeum v Liberci na neděli 28. dubna.

Na sportovní straně Liberecka si lze přečíst o úspěchu libereckých fotbalistek i jak hráli dorostenci Slovanu. Přinášíme i kupon do čtenářské soutěže Tip ligy, dočíst se lze o badmintonu a gymnastice mladých nadějí.