Liberecká ČSAD odchází z dalších dvou tras. Dopravce od června nebude obsluhovat linky Liberec – Pardubice – Jihlava a Liberec – České Budějovice.

Krajský úřad v Liberci otevřel své brány veřejnosti. Den otevřených dveří přilákal ve středu 29. května stovky Liberečanů. Slušná návštěvnost, podpořena vydařeným počasím, překvapila i samotného hejtmana Martina Půtu.

Koupaliště v Českém Dubu bude i nadále chátrat. Město totiž nesehnalo investora, který by si areál zdarma pronajal a investoval zde finanční prostředky na obnovu. Bazénová vana dnes netěsní, je rozpraskaná, navíc voda není v požadované kvalitě.

Její kolekci inspiroval kámen labradorit, který vytváří originální barevné odlesky. Návrhářka Lubica Skalská za tyto modely získala cenu děkanky Textilní fakulty. I její kolekci si můžete prohlédnout v Severočeském muzeu do 9. června na výstavě Bakalaureáty. Jak její závěrečná školní práce vznikala, jaké další kolekce vytvořila, co si myslí o současné módě a do čeho se sama obléká, prozradila v rozhovoru.

Na sportovní straně Liberecka se řeší, kdo sestoupí z fotbalových soutěžích na úrovni kraje. Zmínka je o výborných judistech a také o plavkyni Stlukové, která si vypalavala limity na mistrovství Evropy. nechybí ani čerstvá zpráva ze žákovského fotbalu Slovanu a své si přečtou i milovníci aerobiku.