Na řadě obecních úřadů dnes visely hrábě. Starostové tím dali najevo svůj nesouhlas se současným systémem eurodotací, kdy se na venkov často peníze vůbec nedostanou. Kde všude pověsili hrábě a proč se dočtete ve čtvrtečním Libereckém deníku.

Skalní masiv, který před několika lety zasypal čerpací stanici v ulici Dr. Milady Horákové, už nikoho ohrožovat nebude. Sanačními pracemi se podařilo skálu zajistit. Naplánováno je navíc znovuotevření čerpací stanice pod svahem.

Čeká státní maturitu další ostuda? Zatímco studenti netrpělivě čekají na výsledky didaktických testů a písemných zkoušek, vedení škol mlčí. Výsledky první části maturity přitom studenti musí podle vyhlášky znát nejpozději tento čtvrtek.

Pokud se sedmý ročník festivalu pro svobodný Tibet vydaří, tibetský student Ragbyal zavítá do Čech. Festival pro svobodný Tibet se uskuteční v sobotu 18. května od 15 hodin. Zahrají na něm kapely Buty, Hitfakers, Těla nebo Rozumbrothers.

Na sportovní straně Liberecka jsou aktuální výsledky ze středečních fotbalových dohrávek. Velký úspěch zaznamenal šermíř Romuald Klemm.