Dělají rámus, smrdí, jsou pomalé a pohodlí si v nich neužijete. Přesto parní vlaky lákají ke svezení rok od roku více lidí, nostalgie po staré železnici sílí. Asi největší možnosti máte hned za hranicemi v německé Žitavě, kde se můžete svézt na dvanáctikilometrovém úseku do lázní Oybin.

Fenomén. Tak nějak se dají nazvat farmářské trhy, které si získávají čím dál větší přízeň Liberečanů. Počasí přeje farmářům i pořadatelům trhů a proto nebylo nad čím spekulovat. Trhy začaly s několikadenním předstihem tento týden opět před libereckým Forem.

Malé divadlo čeká druhý ročník festivalu současného divadla WTF?! A bude to jízda. Tentokrát mladí divadelníci nabídnou tři dny nabité kulturou a zdaleka nepůjde pouze o divadlo. Představí se na třicet umělců z různých kulturních sfér.

Liberecký sport má na své straně úspěch Titans Liberec v americkém fotbale, stejně jako dobrý vstup házenkářů Handball do interregionální ligy. Výsledkový servi v malé kopané i pořadí střelců ve fotbalových soutěžích Liberecka.