Cikánka, medvěd, kominík, bába s nůší, ale hlavně Masopust. Vládce masopustního reje, kterým tradičně končívalo na českých, moravských i slovenských vesnicích několikatýdenní období rozpustilých radovánek. Průvod masek se dává do pochodu Jítravou.

Investice ve výši 220 milionů korun plánuje v letošním roce Krajská nemocnice v Liberci. Ta by ale potřebovala jednou tolik. Jen obnova dvou lineárních urychlovačů pro Komplexní onkologické centrum, které jsou na hranici životnosti, představuje částku.

Policejní areál v Liberci v Pastýřské ulici má za sebou náročný rok. Panoval zde čilý stavební ruch. Budovy prošly kompletní rekonstrukcí a v březnu začnou policisté pomáhat občanům v nových moderních prostorách. „Vzniknou tu nové místnosti pro kriminalistické techniky. Bude tu i speciální výslechová místnost pro oběti trestních činů nebo pro děti," řekl krajský ředitel policie Milan Franko.

V pondělním Libereckém deníku je řada výsledků z fotbalových příprav, mezi nimiž se nejlépe čte výhra juniorky Slovanu nad sousedním Jabloncem ve výši 5:3. Slovan Liberec odjel na fotbalové soustředění na Kypr a místo Tomáše Janů a Delargeho vzal dva mladíky z juniorky – Dydowicze a Pokorného. Pěti medailemi se může z republikového šampionátu v Hip hopu a disco dance pochlubit liberecký takt.