Během čtrnácti dnů nám čtenáři nanosili velké množství krmení, hraček a dalších potřebných věcí, které jsme o víkendu dovezli do útulku v Krásném Lese, kde budou dělat radost místním residentům. V současné době mají v útulku 30 psů.

Lidé nosili krmení do útulku i na Štědrý den

„Lidé vozili a nosili granule, konzervy a další krmení přímo do útulku i na Štědrý den. To, co se nám tady sešlo i s věcmi, které jste přivezli z Liberce, by nám mohlo vystačit až na půl roku," řekla pracovnice útulku Azyl Pes Renáta Kožariková.

Přímo v útulku měli postavený malý vánoční stromek a kolem něho rozprostřeny všechny dary, které lidé zatím do útulku pro psy přinesly. V místnosti s skoro nedalo pohnout, kolik pytlů s granulemi, konzerv a dalšího krmní se podařilo shromáždit.

„Během Vánoc jsme umístili hned několik pejsků. Nevím, jestli chtěli udělat lidi dobrý skutek, nebo zrovna o pejska přišli, ale překvapivě máme teď sedm prázdných kotců. Nikdy nevíme, co očekávat po Vánocích, jestli se nám naplní kapacita nebo naopak si lidé budou do útulku pro pejsky chodit," odpověděla Renáta Kožariková na otázku, jestli se ještě stále nejvíce psů dostane do útulku po Vánocích, kam je lidé odloží jako nechtěné dary.

„Máme také jedno velké přání pro všechna opuštěná zvířátka. A jaké to je? Ať najdou ten správný milující domov a prožijí v něm krásné, spokojené chvíle a dožijí v něm šťastně," přála všem majitelka soukromého útulku Kateřina Vojáčková.

Lidé do útulku v Krásném lese, ale nenosí jen krmení, ale chodí i venčit psy, kteří zatím nenašli svůj domov. „Zrovna dnes se nám podařilo umístit dvě štěňátka i jednu dospělou fenku. Jsme rádi, že našli svou novou rodinu," dodala Kožariková.

Posledním přírůstkem není kupodivu pes, ale ochočený beran, kterého odchytili v Zátiší na Frýdlantsku. „Volal nám pán, že za ním už hodinu jde beran a nikdo se k němu nehlásí, tak jsme ho přivezli k nám a teď doufáme, že se najde jeho majitel," prosila o pomoc s hledáním Renáta Kožariková.