Patříte k milovníkům hnědé pochoutky? Pak nesmíte chybět na festivalu Čokoládová show, který ovládne na tři dny obchodní centrum Forum od dnešního dne do soboty večer.

Festival se v Liberci koná již počtvrté, podruhé ve Foru, přesto se zeptám na novinky.

Letos jsme přidali další čtyři stánky. Poprvé přivezeme čokoládové víno a ze sladkostí španělskou koblihu s čokoládou churros. Také letos pracujeme se dvěma českými muzei čokolády. Ty tentokrát zajistí program pro děti. Takovou vizuální specialitou bude auto oblepené třemi tisíci čokoládových mincí.

Na vašem festivalu mě vždy fascinovaly slané recepty s čokoládou. Jaké speciality budou kuchaři připravovat?

Tento rok budou pokrmy připravovat čtyři kuchaři. Lidé se mohou těšit na grilovaná kachní prsa s kůží s čokoládovým zelím, kuřecí stripsy smažené v kukuřičné strouhance, omáčku mole poblano z čokolády a chilli nebo vepřovou pečeni na lůžku slaninových fazolek přelité kmínovo-čokoládovou omáčkou. Nebudou samozřejmě chybět i sladké recepty a stejně jako loni čokoládový kebab, makronky, cupcake, čokoládové cookies a palačinky.

Co se týče kvality čokolády, liší hodně od té klasické v obchodě?

Spolupracuji s různými výrobci čokolády. Rozhodně je ta kvalita jinde. Navíc nabízí úplně jiné příchutě, třeba s rozmarýnem, anýzem nebo levandulí. Prodává u nás asi 25 stánkařů a řada z nich je ze zahraničí z Belgie, Itálie i Francie.

Z alko nápojů budete servírovat i čokoládové pivo a víno, to si nedokážu představit.

Pivo má asi 5,7 % alkoholu, je velmi hořké z českého pivovaru. Víno obsahuje 11 % alkoholu a je z Itálie. Podle mých informací ani v Česku nejde sehnat.

Jak jste se dostal k čokoládě a myšlence festivalu?

Spolupracoval jsem s nejlepším francouzským festivalem a rozhodl jsem se ho rozšířit i do Čech.

Nepřejedla se vám už čokoláda?

Ze začátku jsem také měl rád mléčnou a bílou, ale když jsem ochutnal i jiné netradiční příchutě, nejvíce jsem si oblíbil čokoládu s pepřem. Dobrá je i rozmarýnová.