Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co vše se stalo na vyhlášení ankety O nejúspěšnějšího sportovce Liberecka

Liberec - Nebyli jste na vyhlášení ankety v libereckém Babylonu? Nevadí, Liberecký deník přináší informace z galavečera.

11.2.2015 AKTUALIZOVÁNO 11.2.2015
SDÍLEJ:

Nejúspěšnější sportovec Liberecka.Foto: Jaroslav Appeltauer

ČTĚTE TAKÉ: Snowboardistka Samková sesadila fotbalistu Kováče

Hvězdou Deníku je Kristýna Bernátová

V hlavní soutěži skončila aerobička Kristýna Bernátová ze Sport Aerobic centra Liberec sice „až" šestá, ale je to umístění za pěti závodníky Dukly, kteří byli na olympijských hrách.

Nejúspěšnější sportovec Liberecka.

 Ale zato zvítězila ve čtenářské soutěži Hvězda deníku. Studuje ve 2. ročníku na TUL, Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické obor Pedagogika volného času (vychovatelství). „Škola mě baví, a to díky zajímavým předmětům, které mohu uplatnit při práci s mými dětmi v oddíle. Jelikož je tento sport velmi fyzicky, psychicky a hlavně finančně náročný, tak jsem šťastná, že mám při sobě tak skvělou rodinu, přítele a kamarády, kteří mě vždy při neúspěchu podrží a při vítězství to se mnou oslaví," říká Hvězda.

Jak si takového umístění ceníte, i když jste loni byla druhá?

Nedá se říct, že by to pro mě bylo zklamání, spíše naopak si takového umístění velmi vážím. Řekla bych, že letos byla v anketě velká konkurence olympijských sportovců, kteří v loňském roce předvedli skvělé výkony, tudíž jsem nečekala tak hezké umístění. Ocenění „Hvězda deníku" mě příjemně překvapilo a díky tomu bych chtěla poděkovat všem, kteří pro mě v anketě hlasovali, jelikož si takové podpory z okolí vážím nejvíce.

Jak se vám v roce 2014 dařilo? Připomeňte vaše úspěchy.

Rok 2014 bych označila jako jeden z nejúspěšnějších, co jsem za poslední léta měla. Začalo se mi dařit hned na jaře, kdy jsem vyhrála titul vicemistryně republiky a zároveň 1. místo na Czech aerobic open a Slovak aerobic open. Největší závod sezóny byl na mistrovství světa v mexickém Cancúnu. Zde bohužel trochu zapracovala nervozita, a tudíž jsem nepodala tak kvalitní výkon, který bych na takovém závodě předvést měla. Musím říct, že jsem byla velmi zklamaná, jelikož měsíce dřiny a příprav na tyto závody mě stály velké úsilí. Právě proto jsem to ještě nechtěla vzdát, a tak jsem na následujících závodech Světovém poháru v Las Vegas, zabojovala a získala bronzovou medaili. Díky této zkušenosti jsem si začala více věřit a po návratu z Ameriky mé ambice zase o kousek stouply. Na závěr sezóny jsem se zúčastnila otevřeného závodu v Maďarsku, kde jsem získala 2. místo, a soutěže v Rakousku, kde jsem skončila třetí za mistryní světa.

Jak dlouho se aerobiku věnujete? Stále v SAL?

Aerobiku se věnuji od svých sedmi let, tedy 15 let. Vždy jsem působila pod klubem Sport Aerobic Liberec, který mě svým způsobem vychoval a je pro mě srdeční záležitostí. Bez trenérek a lidí, kteří v klubu působí, bych určitě nikdy nebyla tam, kde jsem teď. SAL je jeden z nejúspěšnějších klubů v republice, a proto mě ani nenapadlo působit jinde. Od loňského roku jsem se také začala věnovat trénování dětí od 8 let. Musím říct, že mě tato práce velmi baví, naplňuje a děti mi dodávají spoustu energie a inspirace.

A co vás letos čeká?

Přála bych si, aby letošní rok byl minimálně tak stejně úspěšný jako ten loňský. Nechala jsem si vytvořit novou choreografii od rakouského trenéra a řekla bych, že mi sestavu ušil na míru. Za měsíc mě čeká velký mezinárodní závod Czech aerobic open ve Zlíně, který je zároveň s následujícím Pohárem federací v Brně a otevřeným pohárem na Slovensku nominačním závodem na letošní ME, které se letos na podzim chystá ve městě Omsk na Sibiři. V jarní sezóně se ještě plánuji zúčastnit SP v Bulharsku. Velkým závodem na podzim je Mezinárodní MČR, které se letos bude konat u nás na domácí půdě v Liberci a pořadatelem bude náš oddíl Sport Aerobic Liberec. Tímto bych chtěla pozvat všechny sportovní fanoušky 4. října na velké finále do Home Credit Areny.

Lukáš Bauer se připravuje na mistrovství světa v lyžování

Závodník na lyžích Lukáš Bauer je pár let v liberecké Dukle a jistě ve svých 37 letech ještě neřekl své poslední slovo mezi světovou špičkou. Ve sportovní anketě obsadil 3. místo, ale samozřejmě pamatuje lepší časy. Momentálně je v přípravě na světový šampionát.

Jak hodnotíte z pohledu závodníka loňský rok, který vás v anketě dostal na 3. místo?

Vydařená zima s jedním vítězstvím v závodě Světového poháru. Pak sice byly nějaké zdravotní problémy, ale mé výsledky a výkony na olympijských hrách v Soči vše napravily.

Co se povedlo z pohledu umístění a co ne?

Sezonu hodnotím jako vydařenou. Vítězství v SP bylo super hned v úvodu sezony, 5. místo na olympiádě a nejrychlejší čas ve štafetě ze všech štafet na obou klasických úsecích je bomba. Bohužel zdravotní problémy v druhé polovině prosince mě vyřadily z několika Světových pohárů a zejména z Tour de Ski, takže toto období hodnotím jako smolné, ale celkový náhled na sezonu je velká spokojenost.

Mohlo to být lepší?

Teoreticky ano. K medaili zase tak daleko nebylo, ale je to sport a být těsně za medailí je i tak výborný výsledek.

Jak jste začal letošní rok?

Bohužel, letos mě dostihly zdravotní komplikace těsně před sezonou, takže celý prosinec považuji za nepříznivě ovlivněný zdravím, byť jsem se závod od závodu zlepšoval. V období Vánoc jsem dobře potrénoval, ale na přelomu roku opět zdraví zazlobilo, takže jsem přišel o Jizerskou 50, MČR i Marcialongu, ale nyní již vše vypadá OK a aktuálně ladím formu na únorové Mistrovství světa ve Falunu.

Jak si považujete umístění v anketě?

Potěší to, ale osobně tyto ankety nijak zvlášť neprožívám, protože je velmi těžké poměřit výborné výkony v jednotlivých někdy velmi odlišných sportech. Pokud mám čas, rád se vyhlášení účastním a rád se potkám se sportovci z jiných sportů a odvětví, ale finální umístění neřeším.

Davida Pabišku neskolil Dakar, ale vysoké horečky

DAVID PABIŠKA, motocyklový závodník.

Na letošním ročníku světově proslulého Dakaru dokázal se zaťatými zuby překonávat zranění, která se mu nevyhýbala, ale devětatřicetiletý Pába z Liberce dojel, a to již podeváté.

Jenže při převzetí ceny pro netradiční sportovní výkon na pódiu v Babylonu včera chyběl. Stopku mu vystavily horečky. „Rád bych přišel, ale skolily mě horečky," litoval Pabiška.

David absolvoval Dakar podeváté a nabízí se otázka, jestli příští rok nebude mít na těchto závodech jubileum. „Udělám pro to maximum, aby to bylo podesáté," potvrdil a k Dakaru 2015 dodává:

„Nebyl sice nejhorší, ale psychicky náročný. Střídaly se teploty, vedra a zimy, jezdili jsme v hrozných výškách, někdy ve 4500 metrech. Trpěli jsme. Ale není lehkých Dakarů."

Pomohl dvěma jezdcům v nouzi, přežil pád ve stokilometrové rychlosti, a pak ho limitoval vykloubený palec na ruce a kotník na levé noze, s nímž přesto musel řadit. „Stále mám prasklé kloubní pouzdro na palci a zlobí mě kotník. Teď mám ještě k tomu všemu horečky, tak aspoň budu ležet a trochu se vyléčím," dodal Pabiška.

Výsledková listina Nejúspěšnějších sportovců Liberecka 2014

JEDNOTLIVCI DOSPĚLÍ

1. SAMKOVÁ Eva (Dukla Liberec), snowboarding. Zlatá medaile ve snowboardcrossu na ZOH v Soči.

2. BANK Ondřej (Dukla Liberec), sjezdové lyžování. Účastník ZOH v Soči 7. místo superkombinace, 5. místo obří slalom, 9. místo Super G.

3. BAUER Lukáš (Dukla Liberec), běh na lyžích. Účastník ZOH v Soči (5. místo na 15 km klasicky).

Na SP v Kuusamu 1. místo na 10 km klasicky.

4. PANČOCHOVÁ Šárka (Dukla Liberec), snowboarding. Účastnice ZOH v Soči (5. místo ve slopestylu). Vítězka celkového hodnocení SP 2013/14 ve freestylových disciplínách.

5. LEDECKÁ Ester (Dukla Liberec), snowboarding. Účastnice ZOH v Soči (paralelní slalom 6. místo, obří slalom 7.místo). Vítězka závodu SP v Rogle. Konečné 2. místo v celkovém hodnocení SP v paralelních disciplínách.

6. BERNÁTOVÁ Kristýna (Sport Aerobic Liberec), aerobik. Vicemistryně ČR 2014, vítězka Czech Aerobic Open 2014, vítězka Slovak Aerobic Open 2014, vítězka 1. kola Poháru federací, ve 3. a 4. kole 2. místo. Světový pohár v Las Vegas 3. místo. Účast na MS 2014 v Mexiku (29. místo), 2. místo Hungarian Open 2014, 3. místo Austrian Open 2014.

7. ŠURAL Josef (FC Slovan Liberec). Kapitán fotbalového týmu, člen reprezentace.

8. DVOŘÁK Miroslav (Dukla Liberec), severská kombinace. Účastník ZOH v Soči (11. místo). Dvakrát 3. v závodech SP v Čajkovském. V závodě SP 201415 v Ruce 3. místo.

9. VÝTISK Jan (Bílí Tygři Liberec), hokej. Kapitán extraligového týmu, jeden z nejlepších hráčů dosavadního průběhu extraligy 2014/15 v hodnocení Radegast Indexu.

10. FRYDRYCHOVÁ Zita (Trampolíny Liberec), trampolíny. Mistryně republiky, 11. místo na Světovém poháru v Minsku, 1. na 4. a 5. závodě Českého poháru.

KOLEKTIVY DOSPĚLÍ

1. VK DUKLA LIBEREC, volejbal. Sezona 2013/14: 1. místo v základní části extraligy, finalista play-off extraligy, vítěz Českého poháru. 2014/15: Bez porážky 1. místo v první polovině extraligy. Účastník Poháru CEV, postup

do osmifinále Challenge Cupu 2014/15.

2. FC SLOVAN LIBEREC, fotbal. Sezona 2013/14: čtvrté místo v 1. lize, postup do předkola Evropské ligy.

3. CRAZY GIRLS FBC Liberec, florbal ženy. Účastník play-off extraligy.

4. HC BÍLÍ TYGŘI LIBEREC, hokej. Účastník extraligy.

5. LTK Liberec, tenis. Pravidelný účastník tenisové extraligy.

TRENÉŘI

1. NEKOLA Michal (VK Dukla Liberec), volejbal. Trenér extraligového týmu (vítěz ČP, vicemistr extraligy).

2. VOZÁK Jiří (TJ Bílí Tygři Liberec), hokej. Trenér starších dorostenců (mistři ČR).

Zároveň hlavní trenér ženské reprezentace.

3. BARTOŠOVÁ Lenka (Crazy Girls FBC Liberec), florbal. Trenérka A týmu Crazy Girls a reprezentace žen.

VETERÁNI

BÉM František (AC Slovan Liberec), atletika. Ve svých 87 letech odběhl atlet v roce 2014 na 21 závodů.

MIMOŘÁDNÝ VÝKON

PABIŠKA David, Liberec, SP Moto. Účastník Rally Dakar, kterou v roce 2015 jel podeváté a vždy ji dokončil.

MLÁDEŽ JEDNOTLIVCI

1. CHLUMSKÁ Aneta (Sport Aerobic Liberec), aerobik. Juniorka vicemistryně ČR 2014. 3. místo Slovak Aerobic Open 2014, vítězka 3. kola Poháru federací, v 1. a 4. kole 3. místo. Vítězka Hungarian Open 2014. Účast na MS 2014 v Mexiku v kategorii trojic. Soutěží nejen v kategorii jednotlivkyň gymnastického aerobiku, ale dále v kategorii trojic, skupin a dance aerobiku. Za rok 2014 absolvovala celkem 27 startů, z nichž se jí podařilo vybojovat ve 20 startech medailové umístění.

2. ŠTIČKOVÁ Anna (Lokomotiva Liberec), orientační běh. 1. místo MČR ve sprintu, 1. místo MČR na krátké trati, 4. místo MČR na klasické trati, 2. místo MČR družstev, 3. místo ME dorostu na klasické trati, 1. místo ME dorostu štafety, 9. místo MS juniorů štafety.

3. FÜRST Matouš (Lokomotiva Liberec), orientační běh. 4. místo MČR ve sprintu, 1. místo MČR na klasické trati, 2. místo MČR družstev, 10. místo ME dorostu klasická trať (nejlepší závodník z ČR), 10. místo ME dorostu štafety.

4. ZACHA Pavel (Bílí Tygři Liberec), hokej. V dorosteneckém věku hráč extraligy dospělých. Člen stříbrného

týmu ČR do 18 let z MS 2014 ve Finsku. Člen týmu ČR do 20 let na MS 2014/15 v Kanadě.

5. NĚMCOVÁ Štěpánka (Lokomotiva Liberec), šerm. 1. místo MČR žákyň, dovedla svoje družstvo ve složení Němcová, Havlíčková, Hromádková ke stříbru na MČR. Na ECC (kadetky, o kategorii výše) se probojovala v Manchesteru do 32. eliminace. V Paříži z 280 startujících skončila v eliminaci 64., vítězka všech žákovských soutěžích v České republice.

6. BINHAK Tomáš (JC Liberec), judo. 1. na MČR dorostu, 3. na MČR v juniorech, 2. na turnaji v Tyumenu,

3. místa na turnaji v Paks, Wroclawi a Užhorodu, 5. v Baku.

7. VOZKA Marek (Lokomotiva Liberec), rychlostní kanoistika. 2. místo v kategorii K2 junioři 200 m na MČR

a 3. místo na MČR v maratonu v kategorii K2 junioři. Reprezentoval na závodech Olympijských nadějí

v Piešťanech, kde v konkurenci 27 států obsadil 5. místo v kategorii K2 1000 m.

8. VANĚČEK Vítek (Bílí Tygři Liberec), hokej. Brankář stříbrného týmu České republiky do 18 let z MS 2014 ve Finsku, brankář týmu ČR do 20 let na MS 2014/15 v Kanadě.

9. HRUDA David (Trampolíny Liberec), trampolíny. 1. na MČR žactva, 1. na Alpen cup kat. 1112 let,

první na 2. závodě Českého poháru.

10. HAVLÍKOVÁ Petra (Crazy Girls FBC Liberec), florbal. Juniorská reprezentantka, bronzová z MS.

MLÁDEŽ KOLEKTIVY

1. HC BÍLÍ TYGŘI LIBEREC, hokej, starší dorost. Tým dosáhl největšího úspěchu libereckého mládežnického hokeje, když získal titul v Rako extralize staršího dorostu. Novou sezónu rozehráli dorostenci opět výborně, když po základní části postoupili do další fáze soutěže z 1. místa skupiny Střed.

2. SPORT AEROBIC LIBEREC. Juniorské trio Aneta Chlumská, Markéta Fléglová, Barbora Dvořáková vicemistryně ČR 2014, 2. místo Slovak Aerobic Open 2014, vítězky 3. kola Poháru federací, v 1. kole 2. místo a ve 4. kole 3. místo, 16. místo na MS 2014 v Mexiku, 2. místo Hungarian Open 2014, 3. místo Austrian Open 2014.

3. SPORT AEROBIC LIBEREC. Starší žákyně Simona Vykoukalová, Sabina Drapáková, Markéta Kosejková, Veronika Smetaníková, Karolína Rozkovcová trojnásobné mistryně ČR 2014 v kategorii trojic, skupin a dance aerobiku. 3. místo Slovak Aerobic Open 2014, 2. místo Hungarian Open 2014. Vítězky 3. kola Poháru federací, v 1. kole 2. místo a ve 4. kole 3. místo. Představily se celkem 32x na závodní ploše a z toho 20x se jim podařilo vybojovat medailové umístění.

4. TRAMPOLÍNY LIBEREC. Darek Doležal David Hruda mistři republiky žactva v synchronních dvojicích.

5. BK KONDOŘI LIBEREC, basketbal, žáci. Mistři republiky v kategorii U14.

HANDICAPOVANÍ

SKST LIBEREC (stolní tenis). Mistři republiky tříčlenných družstev 2014 (Přibyl, Suchánek, Tauš).

SUCHÁNEK Jiří (SKST Liberec), stolní tenis. Trojnásobný mistr ČR handicapovaných (čtyřhra, družstva),

čtvrtfinále dvouhry na MS v Číně 2014, 2. a 2x 3. místo na mezinárodních turnajích.

SÍŇ SLÁVY

BLAŽEVIČ Ivo. Dlouholetý úspěšný kuželkář, mistr republiky, trenér reprezentace. Sportovní kariéru ukončil po více jak 60 letech. Člen TJ Lokomotivy Liberec, který v září oslaví 75. narozeniny.

JÄGER Rudolf. Pilíř oddílu kolové Lokomotivy Liberec ve veteránské kategorii. V roce 2014 to byla pro něj 63. sezona. V květnu slaví 79 let.

HVĚZDA DENÍKU

BERNÁTOVÁ Kristýna, Sport Aerobic Liberec. Vicemistryně republiky 2014, vítězka Czech Aerobic Open 2014, Slovak Aerobic Open 2014, 1. kola Poháru federací. Světový pohár v Las Vegas 3. místo. Účast na MS 2014 v Mexiku (29. místo), 2. místo Hungarian Open 2014, 3. místo Austrian Open 2014.

Autor: Miloslav Cihlář

11.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volby. Ilustrační foto.

ANKETA: Jste pro elektronické volby?

Václav Helšus, herec a dramatik libereckého Divadla F. X. Šaldy

Liberec rozšíří Síň slávy o taková jména jako Jan Šolc a Václav Helšus

Ruiny budou hlídat strážníci. Vstup do těchto objektů je životu nebezpečný

Ralsko – Liberecký kraj poskytne mimořádný příspěvek na ostrahu bývalého vojenského prostoru v Ralsku.

ANKETA: Měla by být prostituce legalizována?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Startuje Velký knižní čtvrtek. Na pultech knihkupectví se objeví 16 nových knih

Ve čtvrtek 19. října vychází rovnou 16 nových titulů, které představují výběr podzimních hitů. Navíc v Knihkupectví a antikvariát Fryč si pro návštěvníky připravili doprovodný program, který startuje v 18:00 a potrvá až do pozdních nočních hodin. 

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení