Pondělí 30. května
Úřad na ochranu hospodářské soutěže potrestal město Liberec za takzvané drobení veřejných zakázek při pořádání lyžařského šampionátu v roce 2009. Pokuta se vyšplhala na rekordních 6,55 milionů korun.

Úterý 31. května
Ostudou skončilo i hlasování libereckých radní o budoucnosti středních škol v Libereckém kraji. Jejich navrhovaná reforma neprošla, neboť zástupci znesvářených politických stran jako obvykle nedokázali ustoupit od svých rozmíšek ve prospěch občanů.

Středa 1. června
Dlouho očekávané veřejné projednávání budoucí podoby náměstí T. G. Masaryka ve Smržovce přineslo úspěch. Třebaže se neobešlo bez emotivních výstupů, nakonec padla shoda na projekt Davida Pavlišty, který zahrnuje amfiteátr a kašnu s reliéfem Masaryka a také vyloučení parkujících automobilů v centru náměstí.

Čtvrtek 2. června
Jakkoliv populární a považována za vůbec nejlepší v zemi se liberecká botanická zahrada ocitla nad propastí. Stalo se tak v důsledku menší návštěvnosti v posledním období a zejména nejnižších dotací za celé období její existence.

Pátek 3. června
Liberecký včelař Jiří Vomáčka se stal jedním z osmi držitelů prestižního ocenění, které mu umožňuje používat pro jeho výrobky označení regionální potravina.

Sobota 4. června
V Liberci proběhla tradiční muzejní noc. Na půdě Oblastní galerie, Severočeského muzea a iQparku centra Babylon mohli v rámci celorepublikové akce návštěvníci okusit z řady připravených atrakcí kombinujících zábavu a vzdělání v netradičním čase.

Neděle 5. června
Zpráva tiskové agentury zřejmě definitivně potvrdila plánovanou výstavbu 36 rekreačních domů v kdysi zanedbané těžební oblasti u Hamerského jezera na Českolipsku.