Pondělí 16. května
Zlatý kříž 3. stupně za 80 bezpříspěvkových odběrů krve získalo na liberecké radnici 31 dárců z Libereckého kraje.

Úterý 17. května
Maturanti na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci se zapotili hned dvakrát. Nejenže jako první generace po mnoha letech skládali státní maturitu, navíc některé z nich při zkoušce dospělosti sledoval osobně ministr školství Josef Dobeš (VV).

Středa 18. května
Hokejisty Bílých Tygrů čeká konfrontace se zahraničními týmy. V letní pauze pravidelně vyráželi na soustředění a turnaje do Švýcarska, ale letos se jejich program změní. Představitelům klubu se totiž povedlo dotáhnout snahu o vstup do European Trophy!

Čtvrtek 19. května
Tisíce návštěvníků dorazilo na první den sedmého ročníku oblíbeného veletrhu pro kutily a zahrádkáře – Dům a zahrada.

Pátek 20. května
Lidé nasbírali téměř 600 podpisů pod petici, ve které žádají své zastupitele, aby nebyl soukromý park U Karkulky, kousek od botanické zahrady, proměněn podle nového územního plánu v plochu určenou k bydlení. Uprostřed týdne svůj protest vyjádřili převážně mladí lidé také demonstrací.

Sobota 21. května
Frýdlant v Čechách se o víkendu vrátil do historie, do doby, kdy město vlastnil Albrecht z Valdštejna. Valdštejnskými slavnostmi ožilo celé město i frýdlantský zámek.

Neděle 22. května
V Tipsport areně a Centru Babylon vrcholilo světové mistrovství v karate. Sportovní klání trvalo tři dny a Liberec byl prvním městem v republice, které kdy mistrovství pořádalo.