V Bunkru se dnes představí tři kapely

Trojice hudebních skupin zahraje dnes večer v libereckém klubu Bunkr. Večer zahájí Dizzplayed. Po nich přijdou na scénu hlavní hvězdy večera COCOTTE MINUTE a o after party se potarají Boron. Cocotte Minute fungují od roku 2002. Již od první desky patří na špičku české crossoverové scény. Kapela vyniká svým nezaměnitelným syrovým soundem, neobvyklým charismatickým hlasem zpěváka Zellera, který navíc neváhá svými texty obsáhnout témata, do kterých se většina textařů v české kotlině bojí pouštět.

Lidové sady zvou dnes na tančírnu

Chcete-li si zatančit ještě před začátkem plesové sezóny, tento měsíc máte jedinečnou možnost. Velký sál libereckých Lidových sadů se dnes změní ve velký taneční parket. Tancechtiví jedinci se mohou tradičně těšit na znít standardní a latinsko americké tance. Ty budou pro zpestření prokládat hity ze sedmdesátých a osmdesátých let.

Začátek akce je plánovaný na 19 hodin. Vyprodáno není, zbývá ještě několik lístků, které si mohou zájemci zakoupit na pokladně kulturního stánku. Vstupné stojí 150 korun.

Kouzelná flétna v německém originále

Operu Kouzelná flétna skladate Wolfganga Amadea Mozarta uvede dnes od 19 hodin v německém originále s českými titulky velká scéna Divadla F. X. Šaldy.

Díky své rozmanitosti a možnosti výkladu v sobě Kouzelná flétna nosí potenciál oslovit rozdílně smýšlející diváky, obecenstvo s nejednotným soudem. Příběh dovoluje nahlédnout do propasti rozdílných postojů, rozdílných filozofií, do otázek a mantinelů síly a svobody, kde se objevuje i symbolika zednářského hnutí, jehož sám byl Mozart členem.

Znalec Rejšek zve na varhany do Křižan

Vzácné varhany s dvěma manuály z rodinné dílny Paštikových dnes představí veřejnosti přední český znalec a specialista litoměřické dieceze, organolog Radek Rejšek. Akce se koná v tamním kostele sv. Maxmiliána od 14.00 hodin. Důvodem je mimo jiné, že vzácný nástroj potřebuje peníze na opravu. Zájemci mohou přispět do fondu na opravy ohrožených varhan v litoměřické diecézi tím, že si přímo na místě zakoupí pexesa a CD „Varhany litoměřické diecéze". Přispět mohou i finančním darem. Více na www.dltm.cz / Jak nás podpořit.