LIBEREC

Jak vypadá rozpočet města?

Jak vypadá návrh rozpočtu Liberce na rok 2015? Jak se v něm vyznat a co přináší? To se můžete dozvědět na veřejné besedě s náměstkem primátora Janem Korytářem v úterý 27. ledna. Debata proběhne v přízemí radnice, v sále č. 11, kde se schází zastupitelstvo. Kromě náměstka budou přítomni i další pracovníci magistrátu, kteří zodpoví, jak se vyvíjí zadluženost Liberce nebo jak může město zvýšit své příjmy. Zájemci se dozvědí, na co všechno jdou peníze z městské kasy, co se musí hradit a co je nadstavba. Rozpočet pak budou zastupitelé schvalovat 29. ledna.

Budova Uranu se zítra uzavře

Liberecká radnice upozorňuje, že kvůli plánovanému přerušení dodávky elektřiny bude ve čtvrtek 22. ledna od 12.00 do 15.00 hodin uzavřena budova Uranu, kde sídlí mimo jiné i registr vozidel nebo městská policie. „Ze stejného důvodu nebudou v uvedené době dostupné v budově Uranu telefony. Klienti, kteří jsou objednaní elektronicky, budou informováni e-mailem a bude jim nabídnut náhradní termín. Upozorňujeme, že oddělení registru vozidel bude v tento den otevřeno pro občany pouze do 11.30 hodin," řekla mluvčí MML Zuzana Minstrová.

Co lidé nejvíce hledali na webu?

Čelní příčky žebříčku nejvyhledávanějších témat na internetu obsadily v prosinci na Liberecku Ski areály. Vévodily mezi nimi Javorník Obří sud, Ještěd či Bedřichov. Mezi ně se podařilo vklínit libereckému hypermarketu Globus, protože Liberečané zjišťovali jeho otevírací dobu během Vánoc. Informoval o tom Jakub Šumanský ze Seznam.cz. Kompletní seznam všech libereckých skokanů najdete na stránce skokani.seznam.cz.

ČESKÝ DUB

Skauti v Českém Dubu získali zadarmo vlastní klubovnu

Nemovitost převedl na spolek Junák, který ji dlouhodobě využívá, ÚZSVM Liberec

Pozemek v Českém Bubu o výměře 441 m2, na kterém stojí budova skautské klubovny, bezúplatně převedli spolku Junák zaměstnanci Odloučeného pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Liberci. „Nemovitosti se nacházejí v okrajové části města Český Dub a jejich účetní hodnota dosahuje 496 tisíc korun. Přesné stáří domu není známo, je odhadováno na více než 130 let. Část pozemku slouží jako manipulační plocha a přístup k budově. Junák svaz skatů a skautek ČR, středisko „DUB" Český Dub dosud nemovitosti bezplatně užíval na základě smlouvy," řekl tiskový mluvčí ÚZSVM Robert Hurt. Klubovna slouží podle Hurta nejen jako zázemí pro pravidelné setkávání místních skautů, ale i pro přípravu akcí pořádaných pro širokou veřejnost. „Je skauty celoročně využívána v souladu s posláním organizace i obecným veřejným zájmem pro přímou výchovně vzdělávací činnost ve prospěch dětí a mládeže," dodal mluvčí ÚZSVM.

„Když jsme v 90. letech začali s obnovou činnosti dostali jsme od města do užívání domek v ulici Na Barevně určený k demolici, který jsme za vydatné finanční pomoci místních podniků a družstev připravili, abychom od 15. září 1990 zahájili činnost," vysvětlil historii klubovny vedoucí oddílu místní skautské skupiny Luděk Krejčí.

Skauti v Českém Dubu tak získali do vlastnictví budovu, o kterou se 25 let pečlivě starali.