LEDEN

Zvyšují se důchody a roste minimální mzda. Penzijní spoření je výhodnější.

ÚNOR

Největší lyžařský závod v Česku Jizerská 50 oslaví padesáté výročí v novém netradičním termínu.

Padesátá Jizerská padesátka se pojede v novém termínuPočet zbývajících startovních čísel na jubilejní 50. Jizerskou 50 se zužuje. Necelé dva měsíce před startem zbývá poslední čtvrtina čísel. Registrace na závody celého jubilejního víkendu probíhají na www.jiz50.cz. Legendární závod v běhu na lyžích ČEZ Jizerská 50 oslaví v novém únorovém termínu 17. 19. února 2017 své 50. výročí. Pořadatelé chystají na oslavu kulatého ročníku spoustu novinek a rozšířený doprovodný program, který připomene nejen padesát let historie závodu, ale zavzpomíná i na Expedici Peru 1970 a patnáct tragicky zesnulých horolezců, na jejichž počest se závod každoročně koná.„Padesátá padesátka je jen jednou za život, proto chystáme pro závodníky několik překvapení i rozšířený program nejen o závodním víkendu. Už nyní mohou příznivci Jizerské 50 zavítat na výstavu do Jablonce nad Nisou, připravujeme knihu Jizerské 50 a ve spolupráci s Českou televizí vzniká i dokument o historii závodu" říká David Douša z organizačního týmu. „Každý běžec se může těšit v rámci startovního balíčku na funkční čepici, kalendář Jizerské 50 nebo křišťálovou medaili v cíli," dodává Douša. Na start jubilejního ročníku se chystají nejen osobnosti běžeckého lyžování. Kromě Lukáše Bauera, který oznámil na konec této sezony ukončení své profesionální kariéry, či Kateřiny Smutné, která opět pojede pod vlajkou České republiky, se postaví na start i bývalá běžkyně na lyžích a účastnice LOH z Ria Eva Nývltová. Jizerskou 50 si zajede i přední stomatolog Roman Šmucler, horolezec Radek Jaroš či kardiochirurg Jan Pirk. ČEZ Jizerská 50 ale není jen hlavní padesáti kilometrový závod, na své si přijdou během celého závodního víkendu i příznivci kratších tratí, závodů klasickou i volnou technikou a užijí si celé rodiny s dětmi nebo firmy při štafetových závodech.

BŘEZEN

Povinné účtenky začnou kromě hospod a hotelů vydávat i všechny obchody v České republice.

DUBEN

Žáky, kteří se chtějí dostat na střední školy s maturitou, čekají poprvé plošné přijímací zkoušky.

KVĚTEN

Alexandrovce letecká katastrofa nezastaví. V Česku budou mít 14 koncertů, zavítají i do Liberce.

Navzdory tragédii vystoupí 13. května slavný armádní soubor písní a tanců v liberecké Home Credit Areně

Po tragédii, která zasáhla celý svět, to vypadalo s Alexandrovci bledě. Mnozí měli za to, že koncerty budou zrušené a armádní soubor písní a tanců už nikdo nespatří. Jak se však veřejnost dozvěděla, soubor měl v podstatě dvě skupiny, které se střídaly, nebo jezdily na štace každá zvlášť. Ze 180 členů jich zahynulo 64 při letecké tragédii v Černém moři.

ALEXANDROVCI VYSTOUPÍ I S GYPSY

Původně avizované koncerty Alexandrovců byly spojené s vystoupením skupiny Gypsy 4 Ever, ti nejspíše stávající turné pojedou také. Španělsko-francouzská formace je po Evropě známá hity jako Bamboleo a Djobi Djoba. Manažer koncertů pro střední Evropu Rudolf Héger potvrdil, že turné tak jak je naplánováno, bude pokračovat. Je možné, že se některé termíny posunou, což by se veřejnost dozvěděla včas. „Sedmdesát pět naplánovaných koncertů v první polovině roku tak zůstává. Jen v květnu mají dokonce čtrnáct koncertů v Čechách v deseti městech," řekl Héger.

DECHBEROUCÍ BASY A BARYTONY

Opět tak desítky tisíc diváků uvidí ojedinělé vystoupení tohoto obřího tělesa, které se po dvou letech vrátí se sólisty Vadimem Ananevem nebo Borisem Dyakovem. Na rozdíl od množství jiných souborů je jejich zpěv založený více na basových až barytonových hlasech než na tenorech. Tenor se při jejich vystoupeních ve většině případů neprosadí. Každé vystoupení, kdy je na pódiu více než sto umělců, je dech beroucím a nezapomenutelným zážitkem. Soubor oficiálně zahájil svoji činnost vystoupením v Moskvě 12. 10. 1928. Na počátku měl jen dvanáct členů, později se rozrostl až ke dvěma stovkám.

V Liberci soubor vystoupil naposledy v roce 2012.

Mistr Kalinka a ti další

Sólista Vadim Ananev se představil českému publiku už roce 2011 se svým sólovým projektem „Nejlepší světové árie".

„Ten měl velký ohlas a Ananevovi, přezdívanému „mistr Kalinka", tleskal ve stoje plný sál Kongresového centra Praha. Na skvělou choreografii armádního souboru písní a tanců, se tedy můžeme opět těšit," dodal manažer.

ČERVEN

Největší letecká show v České republice Memorial Air Show se letos opět vrátí do Roudnice.

ČERVENEC

Smršť festivalů. Do Karlových Varů dorazí filmové hvězdy, Status Quo zahraje na Benátské ve Vesci.

SRPEN

Olympijská esa v akci. Rychlostní kanoisté Dostál a spol. chtějí zazářit i doma v Račicích.

ZÁŘÍ

Železná lady v německém provedení. Angela Merkelová počtvrté kancléřkou?

ŘÍJEN

Volby do poslanecké sněmovny rozhodnou o podobě příští vlády. Bude premiérem Andrej Babiš?

LISTOPAD

Začne horká fáze prezidentské kampaně. Všichni kandidáti musí být zaregistrováni.

PROSINEC

Adventní tradice: S Deníkem budeme po celém Česku zpívat koledy. Zapište si středu 13. 12.