„Prakticky dva roky jsme nabízeli koupaliště k pronájmu, ale během této doby se našel pouze jeden jediný zájemce. Jeho zajímavý projekt na vytvoření kempu však občané v anketě odmítli, především kvůli tomu, že jednou z podmínek realizace projektu bylo zasypání samotného koupaliště,“ vysvětlil chrastavský starosta Michael Canov. Chrastavská radnice se tak podle něj rozhodla řídit se vůlí většiny hlasujících a koupaliště opět uvést do provozu.

„Narozdíl od minulosti bude koupaliště letos v provozu nejen v prázdninových měsících, ale také již v červnu,“ poznamenal Canov.

O to, že areál koupaliště bude v tomto roce a pravděpodobně i v letech příštích určen pro koupání, se v anketě zasloužilo celkem 202 obyvatel Chrastavy. Oni i většina ostatních „chrastaváků“ takové řešení přívítali s povděkem. „Je to dobře, už se na to těším, hlavně na plážový volejbal. Myslím si, že v minulých letech tady koupaliště lidem docela dost chybělo. Dojíždět za zábavou u vody až na hrádeckou Kristýnu přece jen nebylo ideální,“ sdělil svůj názor Deníku obyvatel Chrastavy Pavel Mazánek. Znovuobnovení provozu se však neobešlo bez drobných problémů. Na koupališti se v průběhu let totiž také podepsal zub času.

„Až v průběhu příprav na zahájení provozu byly postupně zjišťovány různé závady a nedostatky, které je nezbytné odstranit, aby byl provoz pro návštěvníky bezpečný a alespoň v minimální míře důstojný,“ podotkl tajemník Městského úřadu Miroslav Chvála s tím, že město za nutné úpravy areálu utratilo 240 tisíc korun.

„Postavili jsme nové chodníčky, opravili beton na hrázi, vyspárovali kamenné dno. Došlo také k zednickým opravám, opravám vzdouvacího a napouštěcího zařízení. Bazén jsme museli vyčistit a doplnit mělkou část bazénu pískem. Součástí byly také nezbytné opravy elektroinstalací, vodoinstalací sprch a toalet a nátěry plotu a ochozu bazénu,“ vyjmenoval Chvála s tím, že všechny úpravy měly zajistit pouze to, aby se stav areálu dále nezhoršoval.

Areál bude otevřen každý den od 10 do 21 hodin, bazén do 19 hodin. Základní vstupné je 30 korun na osobu, zlevněné pro děti do 15 let, důchodce a osoby s průkazem ZTP je o polovinu nižší. V areálu bude otevřen stánek rychlého občerstvení a k dispozici bude beachvolejbalové hřiště za 80 korun na hodinu.