Hazard se snaží omezit i některá další města v Libereckém kraji. Přísnější pravidla zavedl například Liberec. Omezení plánují i v Novém Boru na Českolipsku, kde v létě skupinka místních Romů napadla mačetami hosty v baru. K incidentu došlo, když obsluha chtěla vidět občanské průkazy dvou romských mladíků, kteří si na automatech chtěli zahrát.

Radnice mají čas na změny jen do konce letošního roku. Od ledna 2012 totiž začne platit novela loterijního zákona, která hernám stanovuje výpovědní dobu na tři roky.

Vedení šestitisícové Chrastavy dokázalo přimět ministerstvo financí, aby odebralo povolení na přístroje v místech, kde podle městské vyhlášky být nesmějí. „Drtivá většina videoterminálů již skončila, poslední dva skončí k 31. říjnu 2011,” uvedl starosta Michael Canov. Podle něj se tak Chrastava stane zřejmě prvním městem v zemi, kde se vyhláška zakazující videoterminály plně dodržuje.

Krajský Liberec, kde je heren kolem sto padesáti, na podzim automaty a videoterminály vyhláškou neomezil, zavedl pro ně ale přísnější pravidla.

Z ulic podle nich musely k 20. říjnu zmizet blikající či svítící poutače na sázkové hry a také reklamy na pití ke hře zdarma. Další z podmínek je například povinné snímání kamerou.