Frenštát Chrastavě věnoval po ničivých povodních před dvěma lety 350.000 korun a místní se to rozhodli městu oplatit. Novináře o tom dnes informoval chrastavský starosta Michael Canov (Starostové pro Liberecký kraj).

Ve Frenštátu zničila v neděli časně ráno exploze a následný požár třípatrový panelový dům, v němž bylo šest bytů. Nejméně pět lidí při neštěstí zemřelo, zřejmě dva lidé se pohřešují. Hasiči v troskách ale našli ostatky, které by mohly patřit dvěma lidem. Ještě je neidentifikovali, čekají na výsledky expertiz. V nemocnicích skončilo 11 lidí, dva z nich stále bojují o život.

"Frenštát nás podpořil v době, která pro nás byla v moderní historii nejsložitější, myslím, že je jen správné, abychom jim nyní, kdy sami prožívají těžké chvíle, pomoc oplatili," řekl Canov. Z městského rozpočtu chce proto město dát 100 tisíc korun a doufá, že další peníze přinese koncert, na němž vystoupí sbory místních školáků. "Rádi bychom, kdyby naše pozvání na koncert přijala starostka města Frenštátu a dar na místě osobně převzala," dodal chrastavský starosta.