„Současný stav je naprosto nevyhovující, všude bahno, proto jsme nechali vypracovat projektovou dokumentaci, díky které se cyklostezka mírně posune a nově povede přesně po původní historické cestě. V současné době běží výběrové řízení na zhotovitele a po zrekonstruované trase by se cyklisté měli projet letos na jaře. Jedná se o úsek v délce 300 metrů.“ upřesnil Jakub Dvořák.

Zdroj: Youtube

„Na projekt se nám podařilo získat dotaci z Libereckého kraje, která může pokrýt až 70 procent nákladů, zbytek zafinancuje Město Chrastava ze svého rozpočtu,“ doplnila Lenka Čermáková, technicko-ekonomický referent MěÚ Chrastava. Vzhledem k probíhajícímu výběrovému řízení nelze zveřejnit, na kolik peněz realizace projektu vyjde.

Do budoucna projdou rekonstrukcí i další části Hřebenovky na katastru Chrastavy.

Hřebenovka je trasa pro pěší, cyklisty a běžkaře na území Libereckého kraje a Landeskreis Görlitz. Tři paralelní proznačené cesty spojují velmi atraktivní místa vrcholových partií Jizerských, Lužických a Žitavských hor, Černostudniční i Ještědsko-kozákovský hřbet. Lepší orientaci po trase návštěvníkům umožňují venkovní mapy. Trasa je dále vybavena 5 odpočinkovými místy s prvky dětského hřiště, lavičkami a stojany na kola.