Záchranářka čapla bundu a během krátkého okamžiku nasedají oba s řidičem do sanitky a vyjíždějí z jablonecké výjezdové stanice záchranky. V těsném závěsu za nimi vyjíždí také auto „Doctor“, ve kterém jede ke zraněnému lékařka.
Na křižovatce zapnul řidič sanitky majáky s houkačkou. Na silnici je provoz, jedno auto za druhým. Řidič sanitky obratně kličkuje mezi auty. Řidiči jsou naštěstí ohleduplní, zastavují a uhýbají, aby mohla sanitka projet. Až na profesionálního řidiče autobusu.

Zastavil tak, že sanitka nemohla projet. „Nejsmutnější je, že takhle bezohlední bývají právě profesionální řidiči,“ pronesl rozhořčeně řidič sanitky, který se snaží v co nejkratší době dojet ke zraněnému lyžaři.

Jet v tak vysoké rychlosti úzkými a částečně zledovatělými silnicemi z Jablonce přes Janov vyžaduje vážně kus řidičského umění. Sanitka by měla na místo dorazit nejpozději do patnácti minut od přijetí výzvy na dispečink záchranky. Po devíti minutách jízdy posádka záchranky zastavuje před stanicí horské služby v Bedřichově.

„Horáci“, jak se říká chlapům z horské služby, už mají pacienta u sebe na lůžku. „Bolí mě hlava a tekla mi krev z nosu,“ svěřil se zraněný snowboardista. Ležel, smutně se rozhlížel kolem sebe, ale možná i s trochou zvědavosti čekal, co s ním budou záchranáři dělat. Na zranění si prý pamatuje a v bezvědomí nebyl. Naštěstí měl helmu na hlavě,“ říkají horáci. „Potřebovali bychom kartičku pojišťovny,“ řekla záchranářka.

Chlapec ji u sebe neměl. V Jizerských horách byl na lyžařském výcviku. „Má ji u sebe učitelka, ale ta se sem nedostane dříve jak za půl hodiny,“ řekl někdo z horské služby. Na kartičku ale záchranáři tak dlouho čekat nemohli. Stačilo ale, když chlapec nadiktoval své rodné číslo a sdělil jméno své zdravotní pojišťovny. Záchranáři hocha ošetřili. Zjišťovali, zda má zachovány základní životní funkce, a přes zorničky si potvrdili, že nedošlo ke krvácení do mozku.

Kvůli povrchnímu poranění hlavy ale lékařka rozhodla o jeho převozu do nemocnice. Záchranáři chlapce položili na nosítka do sanitky a stejně tak rychle, jak přijeli, ho převezli do jablonecké nemocnice a předali do péče chirurgů.