Nejmladší fakulta liberecké univerzity nabízí například bakalářské studium ošetřovatelství, v magisterském studiu pak obory biomedicínská technika či Biomedicínské inženýrství. „Ve srovnání s loňským rokem, kdy byl zájem enormně vysoký, se zatím přihlásil menší počet studentů,“ uvedla mluvčí liberecké univerzity Barbora Jónová.

Druhá magnetická rezonance v Krajské nemocnici v Liberci.
Díky novému přístroji vyšetří v nemocnici i obézní pacienty

Novou, v pořadí sedmou fakultu otevřela TUL před dvěma lety. Největší zájem mají podle Jónové studenti o fakultu přírodovědně-humanitní a pedagogickou. „Je to ale dáno její velikostí a vede hlavně díky bakalářskému programu studia,“ doplnila mluvčí.

VELKÝ ZÁJEM JE O EKONOMICKOU FAKULTU

Naopak nejvíce přihlášek na navazující magisterské studium přišlo na ekonomickou fakultu. Celkem se letos ke studiu přihlásilo 3975 studentů, z toho 2972 do bakalářského studia, 144 do magisterského studia, 826 do navazujícího magisterského studia. „Čísla ještě nejsou konečná. Na některých fakultách nás čekají druhá kola. Počet přihlášených také neodpovídá počtu zapsaných studentů do prvních ročníků,“ doplnila mluvčí.

Krajský úřad Libereckého kraje. Ilustrační fotografie.
VIDEO: Řešíte složitou zdravotní nebo sociální situaci? Zkuste S.O.S.

Přesná čísla bude škola znát až při zápisu. Předběžně je ale zájem zhruba stejný jako loni. Druhé kolo vyhlásily všechny fakulty, mimo architektury a některých oborů na pedagogické fakultě. Kromě českých studentů se do Liberce hlásí i cizinci. Největší zájem mají o studium na strojní fakultě, kam se jich hlásí 94. Celkový počet zájemců o studium v angličtině je 200