Akci pořádala škola poprvé a účastnilo se jí kolem 40 dětí a dospělých. „Svou hračku si našel i ten nejmenší chlapeček. Ukázali jsme návštěvníkům 19 různých deskových a karetních her, a to takových, které rozvíjejí logické myšlení, postřeh a strategii,“ prozradila za pořadatele akce učitelka Lenka Zikmundová.

Balíček her dodala společnost Mensa, která sdružuje lidi s vysokou inteligencí. Ostatně své IQ si mohli ve škole nechat zájemci otestovat přímo od zástupkyně Mensy. Všichni testovaní měli IQ nadprůměrné.

„Protože děláme akci poprvé, trochu jsme se obávali, že přijde málo lidí. Nakonec jich bylo dost. Jedna holčička dokonce dorazila už před 8.00 hodinou, jakoby šla do školy. My jsme přitom začínali až v 9.30 hodin,“ podotkla Lenka Zikmundová. „Den, plný her, jsme připravili především proto, aby děti zjistily, že zábava je i s dospělými. Chceme, aby měly se svými rodiči společné zážitky,“ doplnila.

Zakládají Klub šikovných dětí

Malí i velcí účastníci se do her vrhli s plnou vervou a nadšením. Jak řekla Lenka Zikmundová, všichni byli nadšení, nejen ti nejmenší. Rodiče příjemně překvapilo, že ve hrách mohou své děti taky někdy porazit. „Chceme podobnými akcemi dostávat děti ze zajetí počítače, a skutečně je přesvědčit o tom, že užít si mohou i se svými rodiči nebo prarodiči,“ vysvětlila učitelka.

Ve škole právě zakládají Klub šikovných dětí, jehož smyslem bude pokračovat v tom, co začal Den, plný her. Klub je otevřený nejenom žákům pořádající školy, ale i zájemcům z jiných škol. Malí i velcí členové klubu se budou scházet zhruba jednou za 14 dní až 3 týdny. Budou společně hrát deskové a karetní hry, jezdit na nějaké poznávací exkurze i ven do přírody.

„Rádi bychom z naší školy vytvořili centrum setkávání. Dřív bylo něco podobného samozřejmostí. Ve škole se nescházely jen děti, ale setkávali se zde i dospělí. Smyslem klubu je rozvíjet logické myšlení a další schopnosti u dětí, které jsou třeba nadané jen v jedné oblasti, ale v jiné tápou,“ přiblížila Lenka Zikmundová.