„Novou dlažbu dostane ještě letos ulice U Krematoria, která vede od někdejšího sídla městské policie k libereckému hřbitovu. Lidé, kteří za svými zesnulými šlapou na hřbitov kopec od ulice Milady Horákové pěšky, se dočkají nového, rozšířeného a bezpečnějšího chodníku," informovala mluvčí libereckého magistrátu Zuzana Minstrová.

Navíc, od podzimu budou moci lidé vůbec poprvé v historii města přijet ke krematoriu veřejnou dopravou. „Bude sem zajíždět mikrobus Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou," dodala Minstrová.

Rozbitá a zchátralá dlažba bude nahrazena na chodníku zámeckou dlažbou. Předlážděna bude za pomoci původních kostek i silnice. Stávající alej bude v ulici zachována.
Oprava by měla začít během května, termín dokončení celé stavby je nejpozději do 30. září 2014. Předpokládaná cena se pohybuje kolem 6 milionů korun bez DPH.
Nová trasa mikrobusu MHD by měla vést z terminálu MHD Fügnerova ulicemi Lipová, Na Perštýně, U Krematoria, Dr. Milady Horákové zpět do Fügnerovy ulice. Navrženo je doposud osm spojů, které by měly v provozní den jezdit každou hodinu zhruba od 8.40 do 17.00 hodin.

„Chápu, že zejména pro seniory, kteří nemají auto, znamená návštěva hřbitova velkou fyzickou zátěž. Proto jsem si celou věc vzala za svou a osobně se zasadila o to, aby mohli lidé ke krematoriu jezdit veřejnou dopravou."   Martina Rosenbergová (ČSSD), primátorka