Ty nejoblíbenější české koledy se poprvé zpívaly na náměstích a dalších místech před sedmi lety. Od té doby se z projektu Česko zpívá koledy už stala tradice. Advent bez společného zpívání si už nedovedou představit na řadě míst v kraji.

Například v pečovatelských domech Centra zdravotní a sociální péče v Liberci se scházejí ke společnému zpívání od samého začátku. „Přinese se cukroví a je to čas, který tu trávíme společně,“ těší se i letos jedna z obyvatelek domu. Ke společnému zpívání zve už několik let také ZŠ v libereckých Ruprechticích. „Lidé se sejdou, zazpívají si, adventně naladí,“ říká Zdeňka Schovánková, která společné zpívání koled před lety začala organizovat také pod vánočním stromem v Jedličkově ústavu.

Nejvíce lidí přiláká každoročně zpívání koled s DPS Carola, který i letos přijde zpívat do OC Fórum. Tam čeká návštěvníky také menší sólové vystoupení letošní „Hvězdy pod Ještědem“ Míši Mervartové a také tradiční svařák. O největší překvapení se ale letos postaral František Černý a Karel Holas z Čechomoru, kteří přijedou zazpívat koledy 13. prosince před libereckou radnici. Uvedou je liberečtí trubači.

Připojit se mohou i ostatní školy, školky, domovy pro seniory, vesnice, města, kluby a další. Stačí se zapsat na webových stránkách denik.cz/cesko-zpiva-koledy.