"Zpívat koledy se začaly díky mamince mojí kamarádky, která pracovala v knihovně a akce si všimla. Přidali se Sokolové a Sbor dobrovolných hasičů a dneska už máme celý program," popsala jedna z organizátorek Veronika Kallová.

close Česko zpívá koledy info Zdroj: Deník zoom_in Všichni se schází u křižovatky na Hradčany, kde je k tomu příhodný plácek, dospělí si dají svařák a děti čaj a nějaké doma napečené dobroty a pak si všichni společně zazpívají koledy. Mají zpěvníčky, které vychází v novinách a letos budou texty i promítat na zeď domu. "Budeme mít i dva předzpívávající zpěváky z českodubské kapely, kteří si pro nás letos přichystali jednu vánoční písničku navíc," říká organizátorka.

Následně je připravený program hlavně pro děti, za kterými přijede Mikuláš na koni a čerti společně s andělem pojedou v kočáře. Všem dětem, které byly hodné rozdají balíčky s dárky, které pro ně nachystali Sokolové a zdejší hasiči. Vyvrcholením pak bude rozsvícení vánočního stromečku.

Na akci v Bílé chodí celé rodiny a přidávají se k nim i znám nebo přátelé z okolních obcí.

Zpívat koledy všichni budou nejen v Bílé ve středu 7. prosince od 18 hodin, přidat se můžete taky. Kam zajít zjistíte na webových stránkách www.ceskozpivakoledy.cz.