Změny týkající se přímo Liberce popsal Petr Šťáhlavský, tiskový mluvčí Českých drah. „Osobní vlaky z Liberce do Žitavy s odjezdy v 8:02, 9:14 a 22:45 nově pojedou jen do Hrádku nad Nisou a naopak osobní vlaky ze Žitavy s příjezdem do Liberce v 9:54 a 23:56 nově pojedou jen z Hrádku nad Nisou,“ uvedl Petr Šťáhlavský.

Mimo to pak popsal změnu i u vlaku mířícího v 18:27 hodin z Liberce do Varnsdorfu, který bude nově stavět i na zastávce Machnín hrad. Dále podal Petr Šťáhlavský informace o letních akcích, které dráhy pro své cestující připravily.

„Na období od 21. června do 22. září připravily České dráhy speciální letní ceny v rámci nabídky „Léto 2009“. Oblíbené jízdenky SONE+ ve variantě pro osobní a spěšné vlaky budou platit kromě sobot nebo nedělí také v pracovní dny. Jízdenky REGIONet pro cesty regionálními vlaky ve zvoleném kraji budou stát ve variantě pro jednoho cestujícího místo obvyklých 150 korun jen 99 korun,“ vysvětlil Petr Šťáhlavský.

Slevu ale mohou využít i cestující, kteří pojedou na jakoukoli vnitrostátní jízdenku vydanou mezi dvěma konkrétními stanicemi. „Za cestu zaplatí jízdné podle loňského tarifu. Další novinkou je akční cena místenky pro cestování vlaky SuperCity (SC 14 až SC 19) ve vnitrostátní přepravě 2. třídou na trasách Praha – Brno a Praha – Břeclav a v opačných směrech,“ zdůraznil Šťáhlavský.

Navíc cestující, který bude mít platnou jízdenku 2. třídy pro některou z těchto tras, bude mít možnost od 14. června do 22. září získat místenku na pendolino v hodnotě 0 korun.