Jeho čerstvě oceněná kniha Písečníci a probuzení krále je přímým pokračováním autorovy prvotiny. Líčí osudy skupinky kamarádů, kteří v daleké budoucnosti studují na vesmírné akademii, účastní se výsadků na jiné planety, odhalují nejrůznější vesmírná tajemství a také řeší běžné starosti všech dětí svého věku.

„Série Písečníci byla původně zamýšlená pro mladší čtenáře, ale postupem času jsem zjišťoval, že moje knihy čtou i dospělí – rodiče, prarodiče nebo učitelé. Tak se z knih původně určených mládeži staly rodinné knihy jako stvořené pro společné čtení rodičů s dětmi,“ svěřil se Václav Dvořák. Ten při převzetí ceny poděkoval nejen své rodině za neutuchající podporu, bez které by se tvorbě svých knih nemohl věnovat, ale také svým malým i velkým čtenářům za hlasy do ankety.

Václav Dvořák (vlevo) a knihkupec Martin Fryč.
Autor Václav Dvořák představil svět Písečníků v libereckém knihkupectví

Václav Dvořák není čtenářům zcela neznámý. Jeho prvním románem pro děti a mládež byli ve vesmíru se odehrávající Písečníci a bludný asteroid. Příběh vydaný v roce 2018, který byl oceněný Knihou roku Libereckého kraje a zařazený do prestižního výběru Nejlepší knihy dětem, zná téměř třicet tisíc rodin po celé republice.

Jeho druhá kniha Já, Finis pak získala Cenu čtenářů Magnesia Litera v roce 2021. „Pracuji na nové knize Jak se vaří drak. Vařením se v tomto případě rozumí genové inženýrství a hlavní hrdina Adam se v příběhu rozhodne vytvořit si opravdového draka chrlícího oheň. Kniha určená všem čtenářům od devíti let by měla vyjít tento podzim,“ dodal.