„Projekt je zatím ve fázi připomínkování. Zatím nevím o žádných problémech spojených s projektem. Město je samozřejmě pro stavbu polyfunkčního domu," sdělil Lukáš Martin, náměstek primátorky pro rozvoj, dopravu a technickou infrastrukturu.

Polyfunkční dům má vyrůst na nezastavěném místě v těsné blízkosti hotelu Imperial, mezi ulicí Tatranská a třídou 1. máje. Resort doplní několik prodejen a 187 parkovacích míst, většina z nich bude sloužit rezidentům.

Záměrů je mnoho, investorů méně

Podobných záměrů v okolí finančního úřadu a hotelu bylo za posledních let několik. Už před dvěma lety se objevila vizualizace novostaveb v blízkosti autobusového nádraží. Od většiny plánu zatím sešlo.

POLYFUNKČNÍ DŮM v těsné blízkosti hotelu Imperial a finančního úřadu by měl vyrůst na třídě 1. máje do pěti let.„Na třídě 1. máje zatím město nepočítá s jinou výstavbou," doplnil Lukáš Martin.

Stavba polyfunkčního domu by měla být podle Atelieru KNO, který projekt zpracoval, zahájena v roce 2015.

„Je to zatím jen odhad. Stavba může být zahájena později nebo třeba vůbec. Vše je věcí investora," řekl Tomáš Bernášek z Atelieru KNO a pokračuje: „Polyfunkční dům by měl zapadnout do prázdného prostoru mezi současnou zástavbou."

Výstavbě na tomto místě se nebrání ani další architekti. „Obecně si myslím, že nějaká městsky-polyfunkční zástavba tam patří. Pokud stavební objem nezabije možnost něco podobného provést i s protější stranou ulice 1. máje, bylo by to plus," poznamenal pro Deník liberecký architekt Jan Kadlas.

POLYFUNKČNÍ DŮM v těsné blízkosti hotelu Imperial a finančního úřadu by měl vyrůst na třídě 1. máje do pěti let.