„Reagujeme na vývoj trhu,“ vysvětlil tiskový mluvčí Regiojet Aleš Ondrůj. Zatímco dosud stálo jízdné na trase Praha – Liberec sto korun, nově cestující může zaplatit jen 89 korun. Cena však bude pohyblivá. Zlevnila i kreditová jízdenka, bude stát od 69 korun.

Autobus Student agency.
Do Prahy autobusem za 79 korun

RegioJet tak zřejmě reaguje na ceny, které ohlásila jejich konkurence, společnost FlixBus. Ta původně avizovala nejlevnější spoje od 79 korun, teď si můžete rezervovat na jejich internetových stránkách jízdenky za 25 korun. „Tyto jízdenky si zájemci mohou bookovat od včerejškado vyprodání,“ vyjádřilase mluvčí společnosti FlixBus Nina Göbbels. Jedná se tedy pouze o akční zaváděcí ceny. FlixBus momentálně jezdí pouze brzo ráno a v noci, od 3. září už ale bude na trase Praha – Liberec fungovat devět spojů.

Největší změnou, kterou si Regiojet pro cestující připravil, je však dynamický vývoj ceny. To v praxi znamená, že zaplatíte podle toho, jak je autobus plný. Podle některých běžná praxe, jiným se ale pohyblivá cena nezamlouvá. „Chci vědět dopředu, za kolik jedu!“ vyjádřila se například Marie Bukvicová z Liberce. „Na tento systém přecházíme, ačkoli nejsme jeho příznivcem. Myslíme si, že ve veřejné dopravě, kterou dojíždějí například studenti do škol, je pro zákazníka výhodnější, když ví, kolik jízdenka stojí,“ vysvětlil majitel RegioJetu Radim Jančura, podle kterého jsou pak ceny jízdného nevyvážené.

Policie. Ilustrační foto
Svému známému půjčil 190krát, peníze už asi nikdy neuvidí

Konkurenci přizpůsobil Regiojet také možnost stornovat jízdenku patnáct minut před odjezdem, dříve měl cestující tuto možnost půl hodiny před odjezdem.

STEVARDKY NEBUDOU

Bonus, který zatím Flixbus nenabízí, jsou služby stevardky. „Máme jednotnou koncepci služeb po celé Evropě. Naše autobusy disponují Wi-Fi, mimořádně pohodlným prostorem pro nohy, klimatizací a nabídkou lehké svačinky i nápojů,“ vysvětlila mluvčí FlixBusu.

Mapa exekucí – Liberecký kraj
Exekuce. Liberecký kraj je třetí nejhorší

Společnost Flixbus také jezdí po trochu jiné trase než konkurence. V Liberci bude vyjíždět od nádraží a v Praze budou cestující vystupovat buď na Florenci nebo na hlavním nádraží.

CHTĚJÍ DOBÝT TRH

Evropská společnost Flixbus, která vznikla v Německu, od včerejška propojila autobusovými linkami 17 českých měst. A jak dodal ředitel společnosti pro Českou republiku a Slovensko Pavel Prouza, jedná se teprve o začátek. „Naším cílem je být jedničkou na klíčových linkách do roku 2018,“ oznámil.

V rámci charitativní akce Jiskra pro Lukáše se 12. srpna ve Vratislavicích nad Nisou odehrál exhibiční fotbalový zápas týmů Real Top Praha a TJ Jiskra Vratislavice nad Nisou. Během dne byl zajištěn i bohatý kulturní program, vystoupily kapely Těla, Tres U
Jiskra pomohla Lukášovi, který trpí mozkovou obrnou

Dopravní společnost Regiojet, která dosud neměla na trase Liberec – Praha konkurenci, ve snaze udržet si svou dosavadní pozici tak chystá na letošní září další novinky.