Celosvětový úklidový den, do kterého se zapojí miliony lidí po celém světě, se bude konat v sobotu 19. září. Tato akce má jediný cíl, postavit se problematice s odpady tím, že se dobrovolníci pokusí vyčistit co největší prostor ve svém okolí. Půjde hlavně o ulice, parky, pláže, lesy a řeky. Nadšenci věří, že se jim podaří zlikvidovat co nejvíce černých skládek.

Tento úklidový den se v Čechách koná pod záštitou akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Jarní úklid byl letos narušen covidem-19 a připravovaná akce byla nakonec zrušená. Proto se přesunula na podzim. Letos jsou tématem cigaretové nedopalky, které jsou nejrozšířenějším odpadkem, který bývá pohozený mimo koše.

Celosvětový úklidový den: World Cleanup Day

V Liberci se úklidu pravidelně účastní stovky dobrovolníků, kteří vyčistí mnoho hektarů veřejného prostoru od odpadků. Podobně, jako u předchozích akcí, bude statutární město Liberec zajišťovat distribuci pytlů a rukavic a především odvoz vysbíraného odpadu k likvidaci.

Pokud jste jednotlivec, skupina, škola nebo firma, a chcete se do této akce připojit, obraťte se na kontaktní osobu Ing. Michala Vinaře prostřednictvím emailu vinar.michal@magistrat.liberec.cz nebo telefonu 485 243 451, kde lze domluvit další podrobnosti.