„V době zastavení měl tento muž u sebe v batohu a igelitových taškách 31 kartonů neznačených cigaret s únikem na spotřební dani téměř 22 000 korun. Protože tento případ vykazoval znaky trestného činu, přivolali na místo hlídku sekce pátrání Generálního ředitelství cel a tento případ jim předali,“ sdělila tisková mluvčí Celního úřadu pro Liberecký kraj Amálie Kolářová.

Zadržený muž, který porušil předpisy o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží, dovážené cigarety následně na sociálních sítích nabízel k prodeji. Nemohl ani tvrdit, že limity pro osvobození od daně stanovené zákonem o spotřebních daních nezná. „Na jednom ze svých videí totiž upozorňuje, že si může fyzická osoba dovézt přes hranice pouze 4 kartony,“ dodala Kolářová.

Ilustrační foto
Frýdlantsku chybí lékaři i zubaři. Válek vidí možné řešení ve sdružených praxích

Od začátku letošního roku zajistily hlídky mobilního dohledu 111 399 kusů cigaret, 5 kilogramů tabáku a necelé půl kila zahřívaného tabáku. Toto vše s únikem na spotřební dani 400 945 korun, což je téměř o 250 000 korun více oproti stejnému období v minulém roce.

Mohlo by vás zajímat: Nahlédněte do domu Karla Hubáčka. Zatím virtuálně, v létě na vlastní kůži

Zdroj: Jiří Louda