„Od začátku nového roku odhalili celníci na severu Čech 6 238 případů, kdy řidiči nákladních vozidel nebo autobusů nad 12 tun chtěli obelstít mýtný systém,“ vyčíslil Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí Celního ředitelství v Ústí nad Labem.

Celníci vyřešili 4 842 případů blokovými pokutami na místě a dalších 1 396 případů postoupili dále ke správnímu řízení. Jak dále Jiří Nejedlý vysvětlil, severočeští celníci se speciálně vybavenými vozidly sledují nepřetržitě nejen zpoplatněné úseky dálnice D8 a rychlostní komunikace R63, ale i rychlostní komunikace R10 a R35 v celé jejich délce.

„Mobilní hlídky výkonového zpoplatnění se nezaměřují jen na elektronické mýtné, ale kontrolují i časové zpoplatnění, to znamená dálniční známku,“ uvedl Jiří Nejedlý.

Za první polovinu letošního roku přistihli celníci téměř devět set řidičů osobních a nákladních vozidel do 12 tun, kteří neměli na předním skle vylepen dálniční kupon.

Za tento přestupek uložili celníci neukázněným řidičům v blokovém řízení peněžité pokuty v téměř půlmilionové výši. „Celníci zachytili na Liberecku i jeden zdařilý padělek dálničního kuponu, který předali příslušníkům Policie České republiky k dalšímu šetření,“ upozornil Jiří Nejedlý.