Jen šest zastupitelů ze Změny hlasovalo pro návrh, aby zástupce Liberce jako majoritního vlastníka hlasoval na valné hromadě Dopravního podniku Liberce a Jablonce proti tomu, aby se bývalý primátor Jiří Kittner stal členem dozorčí rady. Valná hromada má proběhnout v pondělí 25. května.

„Jmenovat zrovna Jiřího Kittnera do dozorčí rady je svým způsobem výsměchem libereckým občanům. Bývalý primátor nese hlavní odpovědnost za to, jakým směrem se Liberec po roce 2000 ubíral." Jaromír Baxa, Změna

Iniciátorem návrhu proti Kittnerovi je Jaromír Baxa. „Jakkoli se snažím obecně ctít právo jakéhokoli klubu navrhnout svého zástupce kamkoli, tak v případě Jiřího Kittnera je to u mě osobně už za hranicí. Jde o člověka, který Liberec svým vedením neuvěřitelně zadlužil, zbavil ho majetku a aktivně prosazoval řešení, která nebyla výhodná ani pro městskou pokladnu ani pro jeho občany, za to na nich zbohatli různí vyvolení."

Baxu podpořila i zastupitelka Zuzana Tachovská. „ Pan Kittner nese hlavní politickou zodpovědnost za neutěšenou situaci, ve které se Liberec nachází a pokud vím, tak byl obžalován, jak z porušování povinností při správě cizího majetku, tak ze zneužití pravomocí veřejného činitele, takový člověk by neměl působit v dozorčí radě."

Jiřího Kittnera navrhla do dozorčí rady DPMLJ jeho domovská ODS. Podle Ondřeje Červinky ani o jiném kandidátovi neuvažovali. „ Ano, pan Kittner byl obžalován, ale byl zproštěn všech obvinění. Nehledě na to, že obviněných nás je tu více a také doufám, že budeme očištěni," uvedl Červinka v souvislosti s obžalobou 23 zastupitelů za prodej pozemku v Doubí. Rozsudek má vynést soud příští týden. Primátor Tibor Batthyány na nominaci Kittnera nic špatného nevidí. „Ten post jsme dali k dispozici opozici a já nehodlám lustrovat jejich lidi, jestli jsou vhodní nebo ne. Opozici věřím a musím věřit, pokud tu má vzniknout elementární důvěra v budoucí fungování." Stejný názor zazněl i od Zory Machartové za TOP 09. „Je na opozici, které toto místo bylo dáno, aby si tam navolila, koho chce." Nejednotný pohled panuje i v samotné Změně.

„Ten post jsme dali k dispozici opozici a já nehodlám lustrovat jejich lidi, jestli jsou vhodní nebo ne. Opozici věřím a musím věřit, pokud tu má vzniknout elementární důvěra v budoucí fungování." Tibor Batthyány, primátor (ANO)

„ Ačkoli se mi to také velmi nelíbí, tak to budu jeho nominaci respektovat. Je to vizitka a zodpovědnost ODS, stejně jako pan Plechatý před lety byl vizitkou odpovědnosti ČSSD," uvedl zastupitel Změny Josef Šedlbauer.

Baxa ale Kittnerovi vyčítá i to, že jako šéf představenstva DPMLJ podepsal na poslední chvíli v prosinci 2010 smlouvu na nákup osmi nových tramvají za 320 milionů korun, aniž by o tom vedení města vědělo. Podle Baxy může tato smlouva přivést dopravní podnik a potažmo i město do značných finančních potíží. Vyjádření Jiřího Kittnera se nám nepodařilo získat.