„Trestní oznámení na bývalého starostu jsem podal již v únoru na Okresním ředitelství Policie ČR v Liberci. To jej však pro svou závažnost podstoupilo do Prahy,“ uvedl pro Deník Vlastimil Jech.

Obvinění vinu odmítají

Luděk Oraný přitom jakoukoliv kriminalizaci své osoby těsně po odvolání v minulém týdnu popřel. „Důvody pro mé odvolání, od nekompetentního jednání až po rozkrádání městského mobiliáře a financí, jsem odmítl už na zastupitelstvu. Musel bych se totiž ptát, když jsem byl nařčen z takových věcí, proč dotyční nezadali příčinu ke konání orgánů činných v trestním řízení. Moji soupeři prostě jenom využili toho, že získali v zastupitelstvu většinu,“ řekl Deníku v minulém týdnu Luděk Oraný.

Podle komunistického zastupitele přitom bývalý starosta o trestním oznámení věděl od samého počátku a tento fakt dokonce prezentoval na jednom ze zasedání vratislavického zastupitelstva.

Kromě bývalého starosty Luďka Oraného jsou na základě trestního oznámení vyšetřování také další čtyři vratislavičtí zastupitelé – Kamil Jan Svoboda (KDU – ČSL), Vojtěch Křapek (ODS), Jaroslav Sýkora (ODS) a Jaroslav Šplíchal (ČSSD).

„O trestním oznámení vím. Doposud mě však nekontaktovaly žádné orgány, které mají vyšetřování na starosti a já osobně jakékoliv provinění odmítám,“ nechal se slyšet vratislavický zastupitel Kamil Jan Svoboda.

ČTĚTE TAKÉ:

Zastupitelé Vratislavic odvolali starostu